Ekspert oskarżył publiczność Australian Open o brak szacunku dla Miedwiediewa

Australijska publiczność podczas finału Australian Open pomiędzy Daniilem Miedwiediewem i Rafaelem Nadalem wykazała całkowity brak szacunku dla Rosjanina. Andrey Chesnokov, półfinalista Rolanda Garrosa i siedmiokrotny zwycięzca turniejów ATP, poinformował o tym RBC Sport.

„Australijska opinia publiczna jest całkowicie lekceważąca, nie można jej porównać z europejską. Są normalni fani, ale większość w finale pokazała swoje agresywne zachowanie. Natknąłem się na to, kiedy sam występowałem na Australian Open ”- powiedział Chesnokov.

Miedwiediew zmniejszył o połowę przewagę nad Djokoviciem w walce o pierwsze miejsce ATP Tennis Według niego ani sędziowie, ani organizatorzy nie zrobili nic, aby przywołać widzów do porządku. „Sędziowie całkowicie ignorują ich zachowanie, chociaż powinni prowadzić grę. Organizatorzy nie tylko nie mogą ich uspokoić, nawet nie chcą. Takie zachowanie nie ogranicza się do fanów, australijski premier nie jest etyczny. Jest to całkowicie widoczne, gdy mówi o [Novaku] Djokovicu io tym, jak należy go wyrzucić z kraju. Żadnego pokazu dyplomacji — powiedział Czesnokow.

Nadal w niedzielę 30 stycznia odniósł zdecydowane zwycięstwo nad Miedwiediewem. Hiszpan przegrał w niedzielę pierwsze dwa sety z wynikiem 2:6, 6:7 (5:7), ale potem odwrócił losy meczu i wygrał dwa mecze z takim samym wynikiem 6:4. W ostatnim secie zwyciężył również Hiszpan - 7:5. Spotkanie trwało prawie pięć i pół godziny.

Rusofobia w tenisie i koniec kariery. Co powiedział Miedwiediew po porażce Tenis Po finale Miedwiediew powiedział, że 90% trybun było przeciwko niemu. Sukcesy Nadala spotkały się z eksplozją trybun, a Rosjan z okrzykami rozczarowania. W trzecim secie wielu zaczęło aktywnie ingerować w Miedwiediewa podczas służby, co doprowadziło go do szaleństwa. Rosjanin zadzwonił do widzów meczu finałowego, którzy specjalnie krzyczeli podczas jego składania, ludzi bez rozumu, a także zasugerował, aby sędzia spotkania głośno ogłosił do mikrofonu, że ten, kto to robi, jest idiotą.

„Jeden mały przykład. Zanim Rafa zostanie obsłużony, ktoś krzyknie: „Dalej, Danielu!” - i jednocześnie syczy tysiąc ludzi. Martwa cisza. Nie słyszałem tego przed moim podaniem ”- powiedział rosyjski tenisista po meczu, nazywając zachowanie publiczności lekceważącym.