Nottingham Forest ogłuszeni posiadacze Pucharu Anglii Leicester

LIVERPOOL: Nottingham Forest wyeliminował posiadaczy Leicester z Pucharu Anglii, gdy drużyna Championship odniosła szokujące zwycięstwo 4:1, podczas gdy nie-ligowy Boreham Wood zdenerwował drugi poziom Bournemouth, wygrywając w niedzielę 1:0 Rozczarowujący sezon Leicester spadł na nowy poziom po ponurej porażce w czwartej rundzie z rywalami z Midlands na City Ground. Triumf na Wembley przeciwko Chelsea był pierwszym w historii Leicester zwycięstwem w finale Pucharu Anglii, ale wydawało się to odległym wspomnieniem, gdy ich obrona trofeum zakończyła się skowyt.

„To naprawdę kiepski występ. Ten zespół jest razem od trzech lat i widzę pewne niepokojące oznaki u niektórych graczy – powiedział szef Leicester, Brendan Rodgers. Na dole drugiego poziomu, kiedy Steve Cooper objął dowództwo we wrześniu, Forest został zrewitalizowany przez byłego szefa Swansea i zniszczyli Leicester trzema golami w ciągu dziewięciu pierwszych minut. Forest zmierzy się z Huddersfield, drużyną Championship, dopiero w swoim drugim występie w piątej rundzie Pucharu Anglii w ciągu 17 lat. Premier League po raz pierwszy od 1999 roku. „To wspaniały dzień dla wszystkich. Jesteśmy w trakcie próby zbudowania czegoś. Jestem naprawdę zadowolony z chłopców i dumny z klubu” – powiedział Cooper. Forest objął prowadzenie w 23. minucie, kiedy dośrodkowanie Brennana Johnsona zostało spuszczone przez Keinana Davisa i trafione do domu przez Philipa Zinckernagela. Zaledwie 24 sekundy później sprzedaż Tłum ponownie wybuchł, gdy Leicester strzelił sobie w stopę. Żałosne podanie Daniela Amarteya w kierunku bramkarza Leicester Kaspera Schmeichela zostało przechwycone przez Johnsona, który dotknął go, zanim trafił Duńczykiem w nogi. Gol skłonił jednego z kibiców Leicester do wpadnięcia na niego. na boisku i skonfrontuj się z kilkoma graczami Forest w brzydkim incydencie, w którym rzucano pięściami, zanim został aresztowany.

W 32. minucie James Garner skręcił z rogu, a Joe Worrall wykorzystał luzy Leicester, wyprzedzając Schmeichela. Leśnik Brice Samba podarował Leicesterowi gola w 40. minucie, niepotrzebnie wybiegając ze swojego pola, gdy Kelechi Iheanacho tańczył obok niego i strzelił w pustą bramkę z ostrego kąta. Ale Djed Spence wymienił podania z Zinckernagelem, zanim w 61. minucie strzelił klinicznie. Na Dean Court gol Marka Ricketta w 38. minucie wysłał Borehama Wooda do piątej rundy po raz pierwszy. Boreham Wood, obecnie zajmujący piąte miejsce w piątej lidze narodowej, jest najniżej sklasyfikowaną drużyną pozostałą w rozgrywkach. Ale Bournemouth, trzecie w mistrzostwach, zapłaciło cenę za letargiczny pokaz, który sugerował, że priorytetem ich dążenia do awansu jest Premier League. Boreham Wood, który jeszcze nie stracił gola w tym sezonie w FA Cup, zmierzy się z Evertonem w 1/8 finału na Goodison Park. „Jestem na szczycie świata, emocje w tej chwili są ja niewiarygodne. Są niewiarygodni ci chłopcy” – powiedział Luke Garrard, szef Boreham Wood. Po pięciu miesiącach przerwy z powodu poważnej kontuzji kostki Jurgen Klopp nazwał strzelony powrót Harveya Elliotta w wygranym 3:1 meczu Liverpoolu z Cardiff jako „bajkę”. obok nowego nabywcy Luisa Diaza po tym, jak strzał głową Diogo Joty otworzył wynik na początku drugiej połowy. Diaz wywarł natychmiastowy wpływ, dogrywając Takumi Minamino, aby podwoić prowadzenie Liverpoolu na Anfield. Jednak największe wiwaty były zarezerwowane dla Elliotta, kiedy strzelił do domu na Anfield. z woleja 14 minut przed czasem. Obawiano się, że Elliott może nie grać przynajmniej przez resztę sezonu, kiedy doznał zwichniętej kostki w meczu z Leeds. Rubin Colwill zdobył bramkę dla Bluebirds, ale to Liverpool będzie gościł Norwich w ostatnich 16.