Salah przysięga zemstę Senegal w play-offach Pucharu Świata

Dżakarta, Egipcjanin Mohamed Salah ma nadzieję pomścić porażkę w finale Pucharu Narodów Afryki z Senegalu. Oba kraje spotkają się ponownie w dwumeczu w playoffach Mistrzostw Świata w przyszłym miesiącu, które zadecydują, czy oba kraje zakwalifikują się do Kataru 2022.

Drużynie faraona nie udało się zdobyć ósmej korony kontynentalnej, ponieważ przegrała 2-4 w rzutach karnych w finale Pucharu Narodów Afryki 2021 w Jaunde w Kamerunie, w niedzielę (2.06.2022) wieczorem czasu lokalnego lub w poniedziałek (2.07.2022) WIB po 120 minutach pozostał 0-0.

Mohamed Abdelmonem i Mohanad Lasheen nie wykorzystali swoich rzutów karnych, przez co Salah nie miał szansy na strzał. Sadio Mane wykorzystał zwycięski rzut karny Senegalu, w którym kraj po raz pierwszy wygrał AFCON.

– Stąd wrócimy. Dziś nie mogliśmy wygrać, ale następnym razem będziemy jeszcze lepsi – powiedział bramkarz Egiptu Mohamed Abou Gabal, który został wybrany zawodnikiem meczu po obronie rzutu karnego Mane'a w siódmej minucie pierwszej połowy.

33-latek znany potocznie Gabaski, którego numer na koszulce również nosi to imię, również sparował strzał Bouny Sarra w serii rzutów karnych, ale jego wysiłki poszły na marne.