Kaprizov zdobył punkty za występ w 12. meczu NHL z rzędu

Rosyjski napastnik Minnesota Kirill Kaprizov strzelił krążek w wyjazdowym meczu sezonu zasadniczego National Hockey League (NHL) z Chicago. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 5:0.

Kaprizow strzelił gola w 35. minucie, czyniąc wynik 3-0. Oprócz niego wyróżnili się Frederic Gaudreau (25. minuta), Mats Zuccarello (27), Kevin Fiala (51) i Nico Sturm (53).

Kaprizow doprowadził passę do 12 meczów, w których zdobył 21 (9+12) punktów. Napastnik nadal poprawiał rekord kariery za granicą. Wcześniej maksymalna passa Kaprizova z punktami zdobytymi w tym czasiedem meczów (listopad-grudzień zeszłego roku). W sumie Rosjanin ma 19 bramek i 34 asysty. Z 53 punktami jest najlepszym strzelcem Minnesoty.

Minnesota wygrała szósty mecz z rzędu. Zespół ma 59 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Chicago ma trzy porażki z rzędu i siedem w ostatnich ośmiu meczach. Klub z 39 punktami jest na 14. linii na Zachodzie.