Sport Wiadomości

Rekordowe zwycięstwa DS Polo-Rizvi i FG Polo w Pucharze Aibak

LAHORE: DS Polo-Rizvi i FG Polo zanotowały niewielkie zwycięstwa nad swoimi przeciwnikami w Aibak Polo Cup 2022 na Lahore Polo Club Ground w środę. Pierwszy mecz tego dnia okazał się ekscytującym spotkaniem, w którym DS Polo-Rizvi pokonało Barry’s bliską przewagą 4½-4. Hissam Ali Hyder wyłonił się jako bohater meczu ze zwycięskiej drużyny, która miała przewagę handicapu o połowę, z klasycznym wkładem dwóch wspaniałych goli, podczas gdy Daniyal Sheikh i utalentowany Syed Muhammad Aun Rizvi wymieniali po jednym golu. Z przegranej strony Ernesto Trotz grał dobrze i strzelił hat-tricka, podczas gdy Nafees Barry strzelił jednego, ale ich wysiłki nie mogły przynieść owoców ich drużynie.

Barry jednak dobrze rozpoczyna mecz od rzutu z pola, ale DS Polo / Rizvi dobrze odbił się i uderzył w klamrę, aby objąć prowadzenie 2-1 pod koniec pierwszego chukkera. Barry, który raz przeciwko, odbił się w drugim chukkerze i strzelił dwoma golami jeden po drugim, aby odzyskać prowadzenie 3-2. Trzeci chukker był wyrównany, gdy obie strony strzelały po jednej bramce, a Barry wciąż cieszył się niewielką przewagą 4:3. W czwartym i decydującym chukkerze DS Polo-Rizvi strzelił bramkę z pola, aby wyrównać wynik na 4-4. Nie strzelono więcej gola, a DS Polo-Rizvi, mając przewagę handicapową o połowę, wygrał mecz 4½-4.

Drugi mecz tego dnia również okazał się zaciętym pojedynkiem, w którym FG pokonało Diamond Paints wąskim przewagą 9-8½. Ramiro Zaveletta był w wysublimowanej formie i wykazał się wybitnymi umiejętnościami w posługiwaniu się młotkiem i kucykiem. Rozbił super siedem bramek zwycięskiej drużyny, podczas gdy pozostałe dwa gole zostały przeliczone przez Julię. Z Diamond Paints, który miał dwuipół bramkową przewagę handicapową, Saqib Khan Khakwani rozprawił się z klasycznym kwartetem, a Mir Huzaifa Ahmed rzucił się w klamrę, ale ich wysiłki okazały się daremne.

FG miał dobry start, gdy w pierwszym chukkerze rzucili się w dwie bramki i objęli prowadzenie 2-0. Drugi chukker był również zdominowany przez FG, ponieważ Diamond Paints zamienił trzy gole przeciwko dwóm, aby uzyskać przewagę 5-2. Trzeci chukker widział, jak obie strony strzeliły po dwa gole, a FG nadal cieszyło się zdrową przewagą 7-4. Czwarty i ostatni chukker był identyczny z trzecim, ponieważ obie drużyny rzuciły się w dwie bramki, aby uzyskać 9-6, a z przewagą dwóch i pół gola dla Diamentowych Farb, FG ledwo wygrało decydujący mecz 9-8½.