Al-Ittihad zrobił ogromny krok w kierunku tytułu Saudi Pro League, wygrywając 3-0 z Al-Nassr

Nowy nabytek Abderrazak Hamdallah zdobywa bramkę przeciwko swojemu staremu klubowi, podczas gdy Talisca Al-Nassra zostaje wyrzucony z boiska po raz pierwszy w karierze

Al-Ittihad zacieśnił swoją pozycję na szczycie saudyjskiej profesjonalnej ligi, wygrywając 3:0 z gośćmi Al-Nassr w 20. rundzie sezonu na King Abdullah Sports City Stadium w Dżuddzie.

Mecz odbył się za zamkniętymi drzwiami, ponieważ gospodarze odsiadywali zakaz z powodów dyscyplinarnych.

Brazylijczyk Romarinho otworzył wynik w szóstej minucie z rzutu karnego, a drugie miejsce dołożył Abdelaziz Al-Bishi w 30. minucie. Po przerwie Al-Nassr stracił Andersona Taliscę, gdy zdobył czerwoną kartkę. Liderzy ligi potwierdzili następnie swoją wyższość dzięki pozyskaniu z Maroka byłego gwiazdora Al-Nassra, Abderrazaka Hamdallaha, który strzelił trzeciego gola w 69. minucie.

Zwycięstwo podniosło wynik Al-Ittihada do 47 punktów na szczycie tabeli SPL, zwiększając przewagę nad drugim w tabeli Al-Shababem do siedmiu punktów, podczas gdy Al-Nassr utrzymuje się z 38 punktami na trzecim miejscu.

Hamdallah zdobył teraz bramkę przeciwko 20 drużynom w lidze, strzelając łącznie 80 bramek, 77 dla Al-Nassr i trzy dla Al-Ittihad.

Brazylijczyk Talisca określił jego odejście jako „katastrofę”, coś, czego nigdy wcześniej nie doświadczył w swojej karierze.

Po tym, jak rozgrywający Al-Nassr otrzymał rozkazy marszu od hiszpańskiego sędziego Jesusa Manzano, Talisca opublikowała wiadomość na Instagramie, w której sarkastycznie wyraził swoje niezadowolenie z występu sędziego.

„Najpierw chcę pogratulować moim kolegom z drużyny, którzy walczyli do końca, zagraliśmy świetny mecz! chciałem też pogratulować sędziemu meczu, zagrał świetny mecz” – napisał.

„Klęska po pierwsze za karę, a po drugie za moje wydalenie. Katastrofa było jasne, że graliśmy przeciwko wszystkiemu i wszystkim”.