Sport Wiadomości

Chiński łyżwiarz szybki Gao Tingyu zdobywa złoto olimpijskie w biegu na 500 m

Baku, 12 lutego

Chiński łyżwiarz szybki Gao Tingyu zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie na dystansie 500m.

Jak informowaliśmy, chiński sportowiec pokonał dystans w 34,32 sekundy, ustanawiając nowy rekord olimpijski. Poprzednie osiągnięcie należało do Norwega Howarda Lorentsena (34,41) i zostało ustawione na Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Pyeongchang. Drugie miejsce zajął południowokoreański Cha Min Kyo (34,39), a trzecie Japończyk Wataru Morishige (34,49).

Najlepszy z Rosjan był Artem Arefiew, który zajął siódme miejsce z wynikiem 34,56 sekundy. Wiktor Mushtakov był dziewiąty (34,60), Rusłan Muraszow – dziesiąty (34,63).

Był to czwarty złoty medal dla chińskiej drużyny, a chińscy sportowcy zdobyli również trzy srebrne i jeden brązowy medal. Chińczycy awansowali na siódme miejsce, wyprzedzając ósmą rosyjską drużynę, która ma na swoim koncie trzy złote, cztery srebrne i sześć brązowych medali. Liderem w klasyfikacji medalowej pozostają Niemcy (siedem złotych i pięć srebrnych medali), drugie miejsce zajmują Norwegowie (7-3-6), Amerykanie zamykają pierwszą trójkę (5-5-1). Dalej są drużyny Holandii (5-4-1), Szwecji (5-2-3) i Austrii (4-6-4).

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie zakończą się 20 lutego.