Sport Wiadomości

Bolshunov zdobył srebro igrzysk olimpijskich w biegu na 15 km z osobnym startem

Rosja (bbabo.net), - Rosyjski narciarz Aleksander Bolshunov zdobył swój drugi medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Do złota w skiathlonie dodał srebro w klasycznym wyścigu na 15 km z oddzielnym startem. Finn Iivo Niskanen wygrał.

Już klasyczny etap skiathlonu (tam narciarze biegają 15 km „klasycznie” i 15 km na łyżwach) pokazał, że głównymi faworytami „cięcia” będą Bolshunov i Niskanen. O tym samym mówił Norweg Johannes Klebo. Aby zaoszczędzić energię dla „piętnastki”, Bolshunov nawet wycofał się ze sprintu, który odbył się dwa dni wcześniej. Nie pomogło mu to jednak konkurować z Niskanenem o złoto.

Iivo pokazał najlepszy czas na wszystkich cut-offach, a lag Bolshunova za nim rósł tylko z każdym kilometrem. Na mecie Alexander stracił do Fina 23 sekundy. I to oczywiście wcale nie jest jedna dziesiąta sekundy, która w podobnej dyscyplinie oddzielała Natalię Nepryajewę od brązu dzień wcześniej.

Odwieczny rywal Bolshunova Johannes Klebo zajął trzecie miejsce ze stratą 37,5 sekundy do zwycięzcy.

Z pozostałych Rosjan Aleksiej Czervotkin pokazał się po raz piąty (+56,9), Ilya Semikov - dziewiąty (+1:39,9), a Ivan Yakimushkin - 13 (+1:57,8).