Hokeiści łotewskiej reprezentacji przegrali z Finami na igrzyskach olimpijskich w Pekinie

Łotewska drużyna hokeja na lodzie poniosła drugą porażkę na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, przegrywając z fińską drużyną w meczu fazy grupowej.

Piątkowe spotkanie grupy C zakończyło się wynikiem 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) na korzyść Finów. Zwycięzcami strzelili Valtteri Kemilyainen (38. minuta), Leo Komarov (55) i Marco Anttila (59). Jedynym golem strzelonym przez Łotyszy był Rodrigo Abols (44).

Hokeiści szwedzkiej reprezentacji pokonali Łotwę na Olimpiadzie Olimpijskiej 2022 W meczu z Finami łotewska drużyna nie mogła liczyć na napastnika Dynama Ryga Mārtiņša Karsumsa. Trener Harijs Vitolins powiedział przed meczem, że Karsums uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Reprezentacja Finlandii odniosła drugie zwycięstwo w dwóch meczach i prowadzi w kwartecie. Finowie wyprzedzają szwedzką drużynę narodową dzięki lepszej różnicy bramek.

Reprezentacja Łotwy nie zdobyła punktów, ale zajmuje trzecie miejsce w grupie, wyprzedzając Słowaków również dzięki lepszej różnicy bramek.

W trzeciej rundzie drużyny Finlandii i Szwecji będą rywalizować ze sobą o przywództwo w grupie i bezpośredni bilet do ćwierćfinału, natomiast drużyny Łotwy i Słowacji powalczą o trzecią linię.

Fonbet uważa Finów za faworyta tego spotkania. Na ich zwycięstwo można postawić ze współczynnikiem 2,15, na remis w regulaminowym czasie – 4,15, na Szwedów – 2,85.