10 graczy Arsenalu pokonało Wolverhampton

Wolverhampton, - Arsenalowi udało się uciszyć gospodarza Wolverhampton Wanderers 1-0 na stadionie Molineux w meczu Premier League w piątek (11/2/2022) wczesnym rankiem WIB. Gabriel Magalhaes strzelił zwycięskiego gola Arsenalu w pierwszej połowie.

Pomimo konieczności gry z 10 graczami, Arsenal był w stanie utrzymać przewagę do końca gry. To zwycięstwo sprawia, że ​​Arsenal zajmuje teraz piąte miejsce w tabeli z 39 punktami, jeden punkt straty do czwartego miejsca zajmowanego przez West Ham.

Oddziały Mikela Artety muszą ciężko pracować przeciwko Wolverhampton. Gabriel otworzył wynik w 25. minucie strzałem z bliskiej odległości, wykorzystując chaos w gębie bramki po rzucie rożnym. Arsenal faktycznie miał kilka innych szans na bramkę.

Wśród okazji, które nie powiodły się Alexandre Lacazette po jego strzale po podaniu Bukayo Saki, nadal uratował go bramkarz Jose Sa.

Arsenal musiał zejść do 10 mężczyzn po tym, jak Gabriel Martinelli dostał dwie żółte kartki z rzędu i został wyrzucony z boiska w 69. minucie. Była to 12. czerwona kartka Arsenalu od pierwszego meczu Artety jako trenera w grudniu 2019 roku.

Pomimo gry z 10 graczami, Arsenal nadal był w stanie kontrolować grę. Lacazette był bliski podwojenia przewagi, gdy jego podkręcony strzał o włos minął poprzeczkę.

Wolverhampton nie wykorzystał przewagi piłkarza, mimo że nadal naciskał na obronę Arsenalu. Do czasu długiego gwizdka wynik pozostał 1:0 na korzyść Arsenalu.