Chorąży Soczi nazwany słabym ogniwem w zespole rosyjskich saneczkarzy

Dwójka Aleksandra Denisieva i Władysława Antonowa okazała się słabym ogniwem Rosjan w drużynowym turnieju saneczkowym. Zostało to ogłoszone RBC Sport przez medalistę olimpijskiego z 2006 roku i chorążego Aleksandra Zubkowa.

„Nasi saneczkarze dali z siebie wszystko, single Tatiana i Roman spisywali się dobrze, ale w wyścigu drużynowym obaj nie działali tak, jak powinno, stąd taki wynik. Gdyby dwójka Aleksandra Denisieva i Władysława Antonowa wypadła lepiej, mogliby walczyć o medale. Do tego włoska drużyna nie wyszła z całym składem, gdyby miała optymalny skład, również walczyłaby o medale. Dlatego nasi saneczkarze działali w swojej sile ”- powiedział Zubkow.

Rosyjscy saneczkarze zajęli czwarte miejsce w sztafecie na Igrzyskach Olimpijskich 2022 Reprezentacja rosyjskich saneczkarzy zajęła czwarte miejsce w sztafecie na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Zespół składał się z Tatiany Iwanowej, Romana Repilowa i pary Alexander Denisiev / Vladislav Antonov. Rosjanie stracili do zwycięzców 1,261 sekundy.

Złoto zdobyli Niemcy z wynikiem 3 minuty 03,406 sekundy. Natalie Geisenberger, Johannes Ludwig i para Tobias Wendl/Tobias Arlt zdobyli drugie złote medale na Igrzyskach w Pekinie po zwycięstwach w poszczególnych konkurencjach. Heisenberger został sześciokrotnym mistrzem olimpijskim.

Ivanova wcześniej zdobyła brąz w konkursach indywidualnych w Pekinie, Repilov był dziewiąty, Denisiev i Antonov były ósme. Sztafeta odbyła się na Igrzyskach Olimpijskich po raz trzeci w historii, w Soczi Rosjanie byli na drugim miejscu, w Pjongczangu na siódmym.