Siakam, Raptors przewyższają Thunder 117-98 za siódme zwycięstwo z rzędu

OKLAHOMA CITY (AP) — Pascal Siakam miał 27 punktów i 16 zbiórek, Fred VanVleet zdobył sześć punktów za 3 punkty i dodał 21 punktów, a Toronto Raptors pokonali w środę wieczorem Oklahoma City Thunder 117-98, odnosząc siódme zwycięstwo z rzędu.

Siakam zaczął szybko w drodze na występ strzelecki 13 na 17. Miał 15 punktów w strzelaniu 7 z 8 w pierwszych dziewięciu minutach gry.

Iskra sprawiła, że ​​Raptors przebił Thunder 34-22 w pierwszym kwartale, strzelając 68,4% z pola, podczas gdy Thunder strzelił tylko 31,8%.

Aleksej Pokuševski i Theo Maledon zdobyli dla Thunder po 18 punktów. Lu Dort miał 15, podczas gdy Darius Bazley, Josh Giddey i Ty Jerome mieli 13.

Piorun zaatakował w drugiej kwarcie, a Jerome pokonał trzy kolejne rzuty za trzy. Ława Oklahoma City przewyższyła wynik 22-7 Toronto w pierwszej połowie, ale różnica w punktacji nie miała znaczenia, ponieważ Siakam odpowiedział z 21 punktami w pierwszej połowie.

Thunder zakończył połowę wynikiem 9-3, ale Raptors prowadzili ośmioma punktami.

VanVleet zaczął łapać rytm w drugiej połowie, pokonując Thunder 7-2 i otwierając trzecią kwartę. Skończył z 10 punktami w tym okresie, a przewaga Raptors wzrosła do 87-72.

Thunder pokonał Raptors 110-109 9 grudnia, kiedy Shai Gilgeous-Alexander zdobył 26 punktów, a Mike Muscala trafił za trzy punkty. Ale ani Gilgeous-Alexander (skręcenie prawej kostki), ani Muscala (obolałość prawej kostki) nie zagościły w środę wieczorem.

WSKAZÓWKA

Raptors: Scottie Barnes zdobył 17 punktów, a Gary Trent Jr. miał 16. … OG Anunoby zakończył z 15 punktami i 10 zbiórkami.

Thunder: Tre Mann chybił wszystkich sześciu strzałów. …Kenrich Williams miał 12 zbiórek i sześć asyst, ale był 0 na 5 przy rzutach za 3 punkty.