Manchester United sfrustrowany remisem Burnley, Newcastle podwyższa stawkę przetrwania

LONDYN: Manchester United spadł z pierwszej czwórki Premier League po niszczącym remisie 1:1 z walczącym Burnley, podczas gdy Newcastle wzmocniło swoją szansę na przetrwanie dzięki kluczowemu zwycięstwu 3:1 z Evertonem we wtorek. Drużyna Ralfa Rangnicka spadła na piąte miejsce po tym, jak Jay Rodriguez anulował otwieracz Paula Pogby na Turf Moor. West Ham awansował na czwarte miejsce, o jeden punkt przed United, po wygranym 1:0 z drugim dolnym Watfordem na London Stadium. Ale ich mecz został przyćmiony przez kontrowersyjną decyzję Davida Moyesa o wyborze Kurta Zoumy zaledwie kilka godzin po tym, jak francuski obrońca został zmuszony do przeprosin, gdy pojawił się film, na którym kopie i uderza swojego kota.

Gdy Cristiano Ronaldo pozostał na ławce przez 68 minut, Manchester United musiał zapłacić za brak dominacji w pierwszej połowie po tym, jak Pogba wyprowadził ich na prowadzenie z piorunującym uderzeniem z krawędzi pola w 18. minucie. Niespokojny sezon United uderzył w kolejną przeszkodę, kiedy w piątek zostali wyrzuceni z FA Cup przez drużynę Championship Middlesbrough po rzutach karnych. Lekcje z tej porażki nie zostały wyciągnięte, ponieważ ponownie mieli więcej niż wystarczające szanse na zabicie gry, zanim zostali ukarani za luźną obronę. Dwie minuty po przerwie Wout Weghorst zostawił Harry'ego Maguire'a w tyle i wślizgnął się do Rodrigueza, który powstrzymał kapitana United, by wbić piłkę za Davidem De Geą.

„Po raz kolejny zagraliśmy znakomitą pierwszą połowę. Kontrolowaliśmy i zdominowaliśmy grę. Strzeliliśmy trzy gole, ale dwa zostały odrzucone – powiedział Rangnick. „W drugiej połowie nie byliśmy wystarczająco agresywni. Frustrująca noc dla nas, ponieważ powinniśmy byli wygrać tę grę wygodnie. Jedenasty remis Burnley w 20 meczach ligowych w tym sezonie nie wystarczył, by zepchnąć ich z tabeli.

„Wielki wynik”: W St James 'Park Newcastle pozostało w tyle za bramką samobójczą Jamaala Lascellesa w pierwszej połowie. Ale Sroki miały idealną odpowiedź, ponieważ własny gol Masona Holgate'a wywołał porywające przebudzenie. Ryan Fraser wyprowadził Newcastle po przerwie, a wspaniały rzut wolny Kierana Trippiera zakończył drugie z rzędu zwycięstwo gospodarzy. Przez większość sezonu, przez większość sezonu, Newcastle ma głowę nad wodą, walcząc o to, by nie zatopić się w mistrzostwach. Niepokonany w czterech meczach ligowych Newcastle jest o jedno miejsce i dwa punkty powyżej strefy spadkowej. „To dla nas duży wynik. Jesteśmy w lepszym miejscu, ale piłka nożna ma sposób na skręcanie i obracanie, więc nie wyprzedzamy samych siebie” – powiedział Eddie Howe, szef Newcastle. Everton jest teraz w poważnym niebezpieczeństwie, a nowy szef Frank Lampard nie będzie miał wątpliwości co do wielkości stojącego przed nim zadania.

Pierwszym meczem Lamparda było zwycięstwo 4-1 nad Brentford w czwartej rundzie Pucharu Anglii w sobotę. Ale miesiąc miodowy zakończył się znacznie szybciej, niż chciałby były szef Chelsea. Evertonowi nie udało się wygrać ostatnich sześciu meczów ligowych i siedzieć niewygodnie tylko o jeden punkt nad Newcastle. „To był trudny mecz, ponieważ byliśmy razem dopiero od tygodnia. Nie powinniśmy opuszczać głowy. Praca zaczyna się teraz – powiedział Lampard.

Policja w Essex wszczęła dochodzenie w sprawie leczenia jego kota przez Zoumy, a West Ham potępił ten incydent, ale Moyes powiedział, że wybrał go, ponieważ był „jednym z naszych lepszych graczy”. Zouma został wygwizdany zarówno przez fanów West Ham, jak i Watford podczas meczu, a kibice Hornets śpiewali „tak właśnie czuje twój kot”, gdy 27-latek doznał kontuzji. Petycja internetowa wzywająca Zoumę do „oskarżenia o okrucieństwo wobec zwierząt” zebrała 25 000 podpisów przed rozpoczęciem meczu.

Na filmie widać, jak Zouma upuszcza i kopie kota, aw tle słychać śmiech, zanim ten rzuca w niego butami. „Pozostanie dostępny do wyboru. Klub rozwiąże sprawę z drugiej strony, a ja zajmę się piłką nożną” – powiedział Moyes. Odbity zwycięzca Jarroda Bowena w 68. minucie był jedyną srebrną podszewką w ponury dzień dla klubu.