Gol Romelu Lukaku posyła Chelsea do finału Klubowych Mistrzostw Świata

Abu Dhabi, Chelsea potwierdziła swoje miejsce w finale Klubowych Mistrzostw Świata po pokonaniu Al Hilala 1:0 w półfinale, który został rozegrany na stadionie Mohammeda bin Zayeda w Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie, czwartek (10/2/2022) wczesnym rankiem WIB . Bohaterem zwycięstwa Chelsea był Romelu Lukaku, który strzelił zwycięskiego gola.

W finale Chelsea zmierzy się w sobotę z brazylijskim Palmeiras (12.01.2022).

Chociaż nie towarzyszył mu trener Thomas Tuchel z linii bocznej, ponieważ był pozytywnie nastawiony do Covid-19, drużyna Blues była w stanie kontrolować grę. Chelsea dominowała w pierwszej połowie.

Chelsea przełamała impas w 32. minucie, kiedy Lukaku strzelił dośrodkowaniem Kaia Harvetza.

Al Hilal nie jest pozbawiony oporu. Udało im się uzyskać wiele okazji i kłopotów z bramkarzem Kepa Arrizabalaga. Wśród nich odpierali strzał Mooussy Maregi i jedną ręką udaremniali wysiłki Mohameda Kanno.

Chelsea zagroziła bramce rywala pod koniec drugiej połowy, ale nie zdobyła dodatkowego gola.

Dzień wcześniej Palmeiras z Ameryki Południowej awansował do finału, pokonując w półfinale mistrza Afryki Al Ahly z Egiptu 2:0.