Sport Wiadomości

United sfrustrowani, Newcastle zwiększa stawkę przetrwania

LONDYN: Manchester United spadł z pierwszej czwórki Premier League po niszczącym remisie 1:1 z walczącym Burnley, podczas gdy Newcastle wzmocniło swoją szansę na przetrwanie, decydując we wtorek 3:1 z Evertonem. Drużyna spadła na piąte miejsce po tym, jak Jay Rodriguez skasował pierwszy mecz Paula Pogby na Turf Moor. West Ham awansował na czwarte miejsce, o jeden punkt przed United, po wygranym 1:0 z drugim dolnym Watfordem na London Stadium.

Jednak ich mecz został przyćmiony przez kontrowersyjną decyzję Davida Moyesa o wyborze Kurta Zoumy zaledwie kilka godzin po tym, jak francuski obrońca został zmuszony do przeprosin, gdy pojawił się nagranie, na którym kopie i klepie kota. Cristiano Ronaldo pozostał na ławce przez 68 minut, Manchester United musieli zapłacić za to, że nie zrobili więcej dominującej pierwszej połowy po tym, jak Pogba wyprowadził ich na prowadzenie z piorunującym uderzeniem z krawędzi pola w 18. minucie. Niespokojny sezon United uderzył w kolejny wybój na drodze, kiedy zostali wyrzuceni z boiska FA Cup przez drużynę Championship Middlesbrough w rzutach karnych w piątek. Nie wyciągnięto wniosków z tej porażki, ponieważ ponownie mieli więcej niż wystarczające szanse na zabicie meczu, zanim zostali ukarani za słabą obronę. Dwie minuty po przerwie Wout Weghorst odszedł Harry Maguire przegrywał i wślizgnął się do Rodrigueza, który powstrzymał kapitana United, by wbić piłkę za Davidem De Geą. – Ponownie zagraliśmy znakomitą pierwszą połowę. Kontrolowaliśmy i zdominowaliśmy grę. Strzeliliśmy trzy gole, ale dwa zostały odrzucone” – powiedział Rangnick. „W drugiej połowie nie byliśmy wystarczająco agresywni. To dla nas frustrująca noc, ponieważ powinniśmy byli wygrać ten mecz wygodnie”. Jedenasty remis Burnleya w 20 meczach ligowych w tym sezonie nie wystarczył, by zepchnąć ich z podium. Na St James' Park Newcastle pozostał w tyle za Jamaalem Lascellesem. gol samobójczy w pierwszej połowie. Ale Sroki zareagowały perfekcyjnie, gdy samobójczy gol Masona Holgate'a wywołał porywające odrodzenie.

Ryan Fraser zapewnił prowadzenie Newcastle po przerwie, a znakomity rzut wolny Kierana Trippiera dopełnił drugie z rzędu zwycięstwo gospodarzy. Przez większość sezonu Newcastle, utkwiony w ostatniej trójce, w końcu ma głowę nad wodą, gdy walczą o to, by nie pogrążyć się w wodzie. Championship.Niepokonany w czterech meczach ligowych Newcastle jest o jedno miejsce i dwa punkty powyżej strefy spadkowej. „To dla nas duży wynik. Jesteśmy w lepszym miejscu, ale piłka nożna ma sposób na skręcanie się i obracanie, więc nie wyprzedzamy siebie ”- powiedział Eddie Howe, szef Newcastle. Everton jest teraz w poważnym niebezpieczeństwie, a nowy szef Frank Lampard nie zostanie pozostawiony w żadnym miejscu. wątpliwości co do wielkości zadania, przed którym stoi. Pierwszym meczem Lamparda było zwycięstwo 4:1 nad Brentford w czwartej rundzie Pucharu Anglii w sobotę. Miesiąc miodowy zakończył się jednak znacznie szybciej, niż chciałby były szef Chelsea. Everton poniósł porażkę wygrać ostatnie sześć meczów ligowych i siedzieć niewygodnie tylko o jeden punkt nad Newcastle. „To był trudny mecz, ponieważ byliśmy razem dopiero od tygodnia. Nie powinniśmy opuszczać głowy. Praca zaczyna się teraz”, powiedział Lampard. Policja w Essex wszczęła dochodzenie w sprawie leczenia jego kota przez Zoumę, a West Ham potępił incydent, ale Moyes powiedział, że wybrał go, ponieważ był „jednym z naszych lepszych graczy”. Fani West Hamu i Watford podczas meczu, a kibice Hornets śpiewali „tak właśnie czuje się twój kot”, gdy 27-latek doznał kontuzji. ​​Petycja internetowa wzywająca Zoumę do „oskarżenia o okrucieństwo wobec zwierząt” zebrała 25 000 podpisów kiedy mecz się rozpoczął. W filmie widać, jak Zouma upuszcza i kopie kota, aw tle słychać śmiech, zanim ten rzuci w niego butami. „Pozostanie dostępny do wyboru. Klub rozwiąże sprawę z drugiej strony, a ja zajmę się piłką nożną” – powiedział Moyes. Odrzucony zwycięzca Jarroda Bowena w 68. minucie był jedyną pozytywną podszewką w ponury dzień dla klubu.