Pokonaj Lazio, AC Milan Challenge Inter w półfinale Pucharu Włoch Gol Romelu Lukaku zabiera Chelsea do finału Klubowych Mistrzostw Świata Pokonaj Brentford, Man City pozostaje silny na szczycie tabeli

Mediolan, - AC Milan wszedł do półfinału Coppa Italia lub Pucharu Włoch po pokonaniu Lazio 4:0 w ćwierćfinałowym meczu Coppa Italia na San Siro w Mediolanie w czwartek (10/2/202) wczesnym rankiem WIB. Dwa gole Milanu w tym meczu strzelił Olivier Giroud plus jednego gola Rafaela Leao i Francka Kessie.

Zwycięstwo doprowadziło Milan do półfinału, który odbędzie się w marcu. Z pewnością spotkali się z rywalami z miasta, Interem Mediolan, który awansował już po pokonaniu AS Roma 2:0.

I Rossonerri otworzył wynik w 24. minucie po bramce Rafaela Leao z kopnięcia, które prowadzi w prawy dolny róg. Lazio było w stanie zapewnić opór i stworzyć szereg możliwości. Milan był w stanie nawet zwiększyć przewagę w 41. minucie dzięki bramce Girouda, który wykorzystał asystę Leao.

Przed pierwszą połową Giroud strzelił swojego drugiego gola, zamykając pierwsze 45 minut z przewagą 3-0.

W drugiej połowie trener Lazio Maurizio Sarri w 51. minucie dokonał trzech zmian. Wygląda na to, że gra Lazio trochę się poprawiła, ale nie przyniosła zadowalających rezultatów

W 70. minucie Milan zagroził bramce Lazio. Alexis Saelemaekers otrzymał piłkę z rzutu rożnego i natychmiast dośrodkował, do którego głową skierował Ante Rebic, ale jego strzał pokonał na linii bocznej.

Milan zdołał powiększyć stratę w 79. minucie. Rzut wolny Daniela Maldiniego wywołał chaos w polu karnym Lazio, a Franck Kessie wykorzystał sytuację, by doprowadzić do 4-0.

Wynik 4-0 utrzymał się do końca meczu.

Skład

AC Milan (4-2-3-1): Mike Maignan; Davide Calabria (Fikayo Tomori 77'), Pierre Kalulu, Alessio Romagnoli, Theo Hernandez; Sandro Tonali (Ismael Bennacer 46'), Franck Kessie; Junior Messias (Alexis Saelemaekers 61'), Brahim Diaz, Rafael Leao (Daniel Maldini 77'); Olivier Giroud (Ante Rebic 61').

Lacjum (4-3-3): Pepe Reina; Elseid Hysaj (Manuel Lazzari 62'), Luiz Felipe, Patrick, Adam Marusic; Sergej Milinkovic-Savic, Danilo Cataldi (Lucas Leiva 51'), Toma Basic (Luis Alberto 51'); Felipe Anderson (Pedro 51'), Ciro Immobile (Raul Moro 68'), Mattia Zaccagni.