Pokonaj Brentford, Man City są mocni na szczycie tabeli Mediolan vs Lazio, obaj Pewni siebie Liga angielska: Gospodarze Brentford, Manchester City ma przewagę

Manchester, - Manchester City jest coraz mocniej na szczycie tabeli Premier League lub angielskiej ligi po pokonaniu Brentford z wynikiem 2:0 w 24. tygodniu, kontynuowany na Etihad Stadium w Manchesterze, czwartek (10/2/2022) na początku rano WIB. Riyad Mahrez i Kevin De Bruyne strzelili dwa gole dla drużyny Pepa Guardioli.

Dodatkowe trzy punkty sprawiają, że City mocno plasuje się na szczycie tabeli z 60 punktami z 24 meczów. Liverpool jest na drugim miejscu z 48 punktami z 22 meczów, a Brentford wciąż tkwi na 14. pozycji z 23 punktami. Ich pozycja może zostać przesunięta, ponieważ Leeds United i Everton wciąż grają mniej niż Brentford.

Mecz był powolny przez pierwsze 20 minut. City z trudem przebijało się przez obronę Brentford, mimo że dominowało w posiadaniu piłki. Pierwsza groźba pojawiła się dopiero w 22. minucie, kiedy Raheem Sterling trochę się spóźnił i złapał dośrodkowanie Joao Cancelo przed bramką.

Sterling zmarnował kolejną szansę po tym, jak jego strzał z woleja był daleko od bramki w 32. minucie, a trzy minuty później strzał z bramki Aymerica Laporte popadł w pole karne w 35. minucie.

Pożar wybuchł w 40. minucie, kiedy Obywatelom przyznano rzut karny po tym, jak Sterling został sfaulowany przez Madsa Roersleva. Riyad Mahrez awansował jako wykonawca iw 40. minucie z powodzeniem poprowadził swoją drużynę 1:0.

Brentford odpowiedział na bramkę kontrą w 43. minucie. Gol Edersona był bliski poddania się, ponieważ przeciwnicy wykorzystali błąd City, ale do przerwy nie było żadnych dodatkowych bramek, a wynik nadal wynosił 1-0.

Po przerwie City natychmiast wcisnęło gaz, aby zwiększyć swoją przewagę.

City wykonało pierwszą groźbę w drugiej połowie w 54. minucie przez Cancelo. Strzał Portugalczyka wciąż był słaby, więc bez problemu mógł go obronić bramkarz David Raya.

Gospodarze ostatecznie podwoili przewagę w 69. minucie. Bramka zaczęła się od piłki z przynętą Rayi, która spadła pod nogi Sterlinga, a następnie natychmiast wystrzeliła. Raya mogła sparować, ale odbicie zostało pomyślnie zakończone przez De Bruyne'a, co dało wynik 2-0.

City kontynuowało nieprzerwane ataki w pozostałym czasie meczu, ale nie było żadnych dodatkowych bramek, dopóki sędzia nie zakończył meczu.

Skład:

Manchester City (4-3-3): Ederson; Joao Cancelo, Ruben Dias, John Stones, Aymeric Laporte; Bernardo Silva, Rodrigo, Kevin De Bruyne; Riyad Mahrez (Jack Grealish 67'), Phil Foden (Ilkay Gundogan 71'), Raheem Sterling.

Brentford (3-5-2): David Raya; Kristoffer Ayer, Pontus Jansson, Ethan Pinnock; Mads Roerslev Rasmussen, Mathias Jensen, Christian Norgaard, Frank Ogochukwu Onyeka (Yoane Wissa 70'), Rico Henry; Sergi Canos (Joshua Dasilva 62'), Saman Ghoddos (Bryan Mbeumo 62')