Chelsea po raz drugi w historii awansowała do finału Klubowych Mistrzostw Świata

Chelsea pokonała Al-Hilal (ZEA) w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata. Spotkanie odbyło się w Abu Zabi i zakończyło się wynikiem 1:0.

Jedynego gola w 32. minucie strzelił belgijski napastnik Romelu Lukaku.

W finale turnieju brytyjski klub należący do rosyjskiego biznesmena Romana Abramowicza zmierzy się z brazylijskim Palmeiras, który w drugim półfinale pokonał egipskiego Al-Ahly (2:0). Finał turnieju odbędzie się w sobotę 12 lutego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Były menedżer Chelsea oskarżony o molestowanie seksualne Football Chelsea grał już w finale Klubowych Mistrzostw Świata w 2012 roku. Następnie londyńska drużyna przegrała z brazylijskimi Koryntianami (1:0). Palmeiras nigdy nie grał w finale turnieju. W ostatnich Klubowych Mistrzostwach Świata brazylijska drużyna przegrała w półfinale z meksykańskim UANL Tigres, aw meczu o trzecie miejsce przegrała z Al-Ahli (0:0, 3:2 w rzutach karnych).

W Klubowych Mistrzostwach Świata bierze udział sześciu zwycięzców głównych międzynarodowych turniejów kontynentalnych, a także najlepszy klub w kraju goszczącym turniej. Odbywa się corocznie. Aktualnym posiadaczem trofeum jest Bayern Monachium. Real Madryt zdobył najwięcej tytułów w turnieju (cztery).