Sport Wiadomości

Reprezentacja Rosji objęła prowadzenie w klasyfikacji olimpijskiej pod względem łącznej liczby medali

Rosja (bbabo.net), — Brąz zdobyty przez krótkowzrocznego tropiciela Siemiona Elistratowa przyniósł drużynie rosyjskiej szczyt w klasyfikacji medalowej Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie pod względem łącznej liczby medali.

Teraz nasza drużyna ma na swoim koncie 11 medali (dwa złote, trzy srebrne i sześć brązowych). Norwegia jest druga (4-2-4), Austria zamyka pierwszą trójkę (2-4-4).

Jelistratow zdobył swój trzeci medal olimpijski w swojej karierze: wcześniej został mistrzem w Soczi w sztafecie, a następnie zdobył brąz na 1500 metrów.

"Dla mnie to czwarta olimpiada i znów jestem na podium. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy kibicują mnie, mojemu krajowi i MKOl - za to, że Igrzyska Olimpijskie 2022 się odbyły. Gdyby zostało przełożone przez rok, nie wiem, czy tu byłem – powiedział Siemion na konferencji prasowej.

Dziś miało miejsce kolejne ważne wydarzenie - pierwszy mecz reprezentacji Rosji w hokeju na lodzie rozegrała na tegorocznych igrzyskach olimpijskich. Drużyna Aleksieja Żamnowa pokonała Szwajcarię 1:0 w napiętej walce. Kolejny mecz Rosjanie rozegrają 11 lutego z Danią, która w pierwszej rundzie pokonała Czechy (2:1).

Dodajemy, że w czwartek w Pekinie zostanie rozegranych sześć zestawów nagród.