Kazachstan zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich 2022 i przeszedł do historii

Kazachstanin Czyngiz Rakparow startował w kombinacji norweskiej na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 r., donosi korespondent bbabo.net.

W konkursach w skokach narciarskich biathlonista z Kazachstanu uzyskał 38. wynik (69,9 punktu). A w dziesięciokilometrowym wyścigu finiszował na 41. pozycji z czasem 32:03.1.

Rakparow stracił prawie siedem minut do zwycięzcy Vincenza Geigera z Niemiec, który został dwukrotnym mistrzem olimpijskim. Srebrny medal wywalczył Norweg Jörgen Graabak, a brązowy Austriak Lukas Greiderer.

Należy zauważyć, że Rakparow został pierwszym w historii reprezentantem Kazachstanu w tym sporcie na igrzyskach zimowych. 14 i 16 lutego w Pekinie zostaną rozegrane jeszcze dwa komplety medali w kombinacji norweskiej.

Rakparow pisze historię. Po raz pierwszy Kazachczyk wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w kombinacji norweskiej