Rosjanka w wyniku fotofiniszu przeoczyła srebro na krótkim torze. Wideo

Rosyjski Siemion Jelistratow zdobył brąz w konkursie na krótkim torze na 1500 m na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Aby określić, które miejsce zajął rosyjski sportowiec, potrzebne było wykończenie zdjęcia. Elistratov walczył o srebro z Kanadyjczykiem Stevenem Dubois. W rezultacie sędziowie odnotowali, że Rosjanin przegrał z Kanadyjczykiem o 0,013 s.

Po ogłoszeniu wyników Jelstratow nie mógł powstrzymać łez. Podczas ceremonii wręczenia nagród był w przygnębionym nastroju.

Medal Elistratowa był jedynym dla Rosji podczas szóstego dnia igrzysk olimpijskich. Zwycięzca tego wyścigu, Hwang Dae Hong (Korea Południowa), przywiózł swojemu krajowi pierwsze złoto na tych Igrzyskach.

Siemion Elistratow zdobył już brąz na tym dystansie na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Na igrzyskach w Soczi został mistrzem olimpijskim w sztafecie.

Kogo oglądać na igrzyskach olimpijskich.