Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022: Brazylia thrash Paragwaj 4-0

Belo Horizonte – Reprezentacja Brazylii po raz kolejny pokazała swoją twardość w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022. Tym razem Brazylia pokonała Paragwaj 4:0 w kwalifikacjach zaawansowanych na stadionie Mineirao w Belo Horizonte, środa (2/2/2022) ) rano WIB.

Cztery bramki Samby Team w tym meczu strzelili Rafinha w 28. minucie, Philippe Coutinho w 52. minucie, Antony w 86. minucie i Rodrygo w 88. minucie.

Ten wynik sprawia, że ​​Brazylia coraz mocniej znajduje się na szczycie tabeli kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata 2022 w strefie Conmebol. Brazylia ma teraz 39 punktów z 15 meczów.

Pomimo potwierdzenia, że ​​zakwalifikowali się do Mistrzostw Świata 2022, Brazylia nadal wystawiała najlepszą drużynę w meczu z Paragwajem. Lucas Paqueta, Fabinho i Philippe Coutinho stali się motorem ataku Samby Team.

Od pierwszych minut Brazylia natychmiast otoczyła obronę Paragwaju. Wynik po 2 minutach Rafinha strzelił gola, chociaż później został odrzucony, ponieważ VAR uznał, że była poprzednia piłka ręczna. Pomimo ciągłego naciskania na obronę Paragwaju, mecz w pierwszej połowie zakończył się przewagą Brazylii 1:0.

W drugiej połowie presja Brazylii była kontynuowana. Pomimo tego, że nadal ogranicza obronę Paragwaju, Brazylia ma problemy z dodawaniem bramek.

Brazylia była w stanie zwiększyć swoją przewagę tylko dzięki dwóm bramkom, które padły cztery minuty przed końcem normalnego czasu, dzięki bramkom Antona w 86. minucie i Rodrygo w 88. minucie.