Danilo ratuje Juventus przed porażką w Atalanta

Bergamo, - Gol strzelony przez Danilo pod koniec meczu sprawił, że Juventus uniknął porażki z Atalantą w kontynuacji Serie A na stadionie Gewiss, w niedzielę (13.02.2022) lub na początku poniedziałku WIB.

Atalanta objęła prowadzenie po spektakularnym strzale Rusłana Malinowskiego w 76. minucie, ale strzał głową Danilo w doliczonym czasie drugiej połowy uchronił Juventus przed porażką. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Ten wynik utrzymuje Juventus na czwartym miejscu w tabeli z 46 punktami, podczas gdy Atalanta jest na piątym miejscu z 44 punktami.

Minęły zaledwie trzy minuty, odkąd Juventus dostał swoją pierwszą szansę od Dusana Vlahovica. Strzał serbskiego napastnika trafił w róg, ale Marco Sportiello był w stanie dobrze go zatrzymać.

Juventus kontrolował grę w pierwszej połowie. W 14. minucie Paulo Dybala stworzył szansę po współpracy z Westonem McKennie. Niestety jego wysiłki wciąż nie przyniosły celu.