Miasto przedłużyło prowadzenie EPL, bezzębne United utrzymane

LONDYN: Manchester City odzyskał 12-punktową przewagę na szczycie Premier League, gdy hat-trick Raheema Sterlinga powalił Norwich na miecz 4:0, podczas gdy szanse Manchesteru United na zdobycie pierwszej czwórki spadły ponownie w sobotnim zremisowanym 1:1 meczu z Southampton. Szef miasta Pep Guardiola skorzystał z okazji, aby zmienić swoją drużynę przed powrotem do Ligi Mistrzów w środku tygodnia, a Kevin De Bruyne był wśród tych, którzy wypoczęli. Zdobycie Europy jest priorytetem dla Guardioli, ale Mistrzowie Anglii są na dobrej drodze do czwartego tytułu w Premier League w ciągu pięciu lat.

Norwich oszołomił City, wygrywając 3-2 na Carrow Road, kiedy byli ostatni w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale ich opór trwał zaledwie 30 minut, aż Sterling podkręcił się znakomicie w daleki róg. Strzał Phila Fodena prześlizgnął się tuż nad linią na trzy minuty po rozpoczęciu gry. w drugiej połowie, zanim Sterling zdobył 3:0, pokonując Rubena Diasa. Po tym jak Hanley został brutalnie uznany za pokonanie Liama ​​Delapa w ostatniej minucie, Sterling przypieczętował hat-tricka. Rzut karny obronił Angus. Gunn, ale odbicie złamało się uprzejmie dla Sterlinga, aby ukończyć doskonały hat-tricka prawą nogą, lewą nogą i głową. utrzymać swoje miejsce w drużynie. „Pierwszy gol jest genialny. Kiedy Raheem wykonuje bez zastanowienia, jest doskonały”. Liverpool ma do dyspozycji dwa mecze, aby zmniejszyć przewagę, zaczynając od wyjazdu do Burnley w niedzielę, ale 15-meczowy przejazd bez porażki zapewnił City pozycję lidera. sezonowe nadzieje po drugiej stronie Manchesteru na walkę o tytuł były duże, ale United mają 23 punkty mniej i coraz bardziej grozi im niekwalifikacja do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Czerwone Diabły objęły prowadzenie w pierwszej Premier League Jadona Sancho gol przeciwko Southampton na Old Trafford.

Ale w trzecim meczu z rzędu United stracili prowadzenie, by zremisować 1:1, kiedy Che Adams wszedł poza słupek dwie minuty po drugiej połowie. United mają wyrównane punkty z czwartym West Hamem, ale Arsenal jest tylko punkt straty z dwoma meczami w rozdaniu, podczas gdy Tottenham rozegrał trzy mecze mniej i ma cztery punkty przewagi. „To była trzecia gra, w której przegrywaliśmy 1:0 i nie sądzę, aby ktokolwiek tam wierzył, że gracze nieważne”, powiedział szef United Ralf Rangnick. „Pytanie dotyczy grupy graczy, którą mamy, jak możemy stać się bardziej zwarti, bardziej agresywni i jeszcze bardziej nieprzyjemni, chodzi o obronę przewagi”. Na dole tabeli , Everton zapewnił sobie dopiero drugie ligowe zwycięstwo w 16 meczach w debiucie Franka Lamparda na własnym boisku, wygrywając 3-0 z Leeds. Toffees wyglądali na odmienionych od samego początku i objęli prowadzenie w 10. minucie, gdy Seamus Coleman uderzył głową z bliskiej odległości do swojego pierwszego gola w 80 meczach rozciągających się w tył do 2019 roku. Potem nastąpił kolejny rzadki strzelec, gdy środkowy obrońca Michael Keane skierował strzał z 23. minuty rzutu rożnego Anthony'ego Gordona. Po niszczącej porażce z Newcastle z degradacji w swoim pierwszym ligowym meczu, były szef Chelsea Lampard mógł świętować trzy punkty, kiedy Gordon zdobył ostatnie uderzenie po strzale Richarlisona w 78. minucie. Zwycięstwo przesuwa Everton o pięć punktów poza strefę spadkową i na jeden punkt od Leeds z grą w ręku. Watford pozostaje zakorzeniony w dolnej trójce po 2-0 przegrana z Brighton w pierwszym meczu u siebie Roya Hodgsona. Brighton strzelił w 44. minucie, kiedy Neal Maupay popisał się znakomitym półwolejem w górny róg z dośrodkowania Tariqa Lampteya. Watford został wygwizdany w przerwie, a po ostatnim gwizdku było więcej szyderstw po tym, jak Adam Webster przypieczętował punkty z bliskiej odległości. zakres po szamotaninie. Brentford zdobył siedem punktów przewagi nad ostatnią trójką, wygrywając sześciomeczową serię przegranych z remisem 0:0 z Crystal Palace.