Pierwsza połowa, Liverpool pokonał Burnley 1-0

Burnley – Dominując w meczu, Liverpool tymczasowo objął prowadzenie 1:0 nad gospodarzem Burnley w angielskiej Premier League na Turf Moor w niedzielę (13.02.2022) wieczorem.

Przewagę Liverpoolu otworzyła bramka Fabinho.

Liverpool dominował w posiadaniu piłki (67%) i wykonał 6 prób, z których cztery były przeciwko Burnley. W pierwszych 10 minutach trzy groźby z Liverpoolu przyszły przez Mohammeda Salaha, Andrew Robertsona i Trenta Alexandra Arnolda, które nadal nie przyniosły rezultatów.

Ale Burnley miał dwie wyraźne szanse, kiedy Josh Brownhill kopnął w 14. minucie i Maxwel Cornet w 17. minucie wciąż mógł zostać obroniony przez bramkarza Alissona. Liverpool odpowiedział, gdy strzał z prawej nogi Naby'ego Keity mógł zostać obroniony przez bramkarza w 21. minucie.

Osiem minut później mocny kopniak Sadio Mane'a również uratował bramkarz drużyny przeciwnej. Impas Liverpoolu został przełamany w 40. minucie po golu Fabinho, który wykonał rzut rożny. Wynik 1-0 trwał do przerwy.

Skład

Burnley: Burnley: Papież; Roberts, Tarkowski, Mee, Pieters; Lennon, Westwood, Brownhill, Cornet; Rodriguez, Weghorst. Subskrybenci: Hennessey, Lowton, Cork, Barnes, McNeil, Stephens, Collins, Bardsley, Long

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Keita, Salah, Mane, Firmino. Sugestia:

Kelleher, Konate, Thiago, Milner, Oxlade-Chamberlain, Tsimikas, Jota, Diaz, Elliott.