Rosyjski biathlonista po raz pierwszy na igrzyskach olimpijskich zdobył medal w pogoni

Rosyjski biathlonista Eduard Łatypow zajął trzecie miejsce w pościgu na 12,5 km podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Jako pierwszy finiszował Francuz Quentin Fillon Maillet z czasem 39:07,5. Nie popełnił ani jednego błędu. Drugie miejsce zajął Norweg Tarjei Boe (39:36,1) z jedną karą na pierwszej strzelnicy.

Rywalizacji o złoto Łatypowa uniemożliwiło chybienie na ostatniej linii ognia. Rosjanin wyjechał na ostatni odcinek wyścigu z lekką przewagą nad Be i Włochem Lukasem Hoferem, ale na mecie stracił siedem sekund do Norwega.

Wcześniej Rosjanie zdobywali medali olimpijskich w pogoni mężczyzn.

Norweg Røiseland zdobył złoto w pogoni za biathlonem na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 r. Rosjanin Maxim Tsvetkov zajął 17. miejsce. Kolejni dwaj Rosjanie Alexander Loginov i Daniil Serokhvostov ukończyli wyścig odpowiednio na 27. i 39. miejscu.

Łatypow przyniósł rosyjskiej drużynie drugi medal w biathlonie na tej olimpiadzie. Wcześniej brąz zdobyli Rosjanie także w sztafecie mieszanej (Ulyana Nigmatullina, Kristina Reztsova, Alexander Loginov, Eduard Łatypov). W klasyfikacji medalowej biathlonu prowadzą Norwegowie z czterema złotymi i czterema brązowymi medalami. Na drugim miejscu są Francuzi z jedną złotą i trzema srebrnymi nagrodami. Niemcy zdobyli jeden złoty medal.

Łatypow przywiózł do skarbonki rosyjskich olimpijczyków siódmy brązowy medal na Igrzyskach w Pekinie. Rosjanie zabrali też cztery złote i cztery srebrne.

Kogo oglądać na igrzyskach olimpijskich.