Kibic Palmeiras zastrzelony po nagrodzonym w klubie Pucharze Świata Atalanta vs Juventus, który zasługuje...

Brasilia - Brazylijski kibic został zastrzelony w Sao Paulo w zamieszkach, które wybuchły po tym, jak lokalna drużyna Palmeiras przegrała z Chelsea w finale Klubowych Mistrzostw Świata w niedzielę (13/2/2022) wczesnym rankiem WIB.

Kibice zebrali się przed stadionem Palmeiras w Allianz Parque, aby obejrzeć mecz rozgrywany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Po tym wybuchła bójka wśród fanów brazylijskiej drużyny.

Lokalne media podały, że 35-letni mężczyzna został postrzelony w klatkę piersiową i zmarł.

Atmosfera, która początkowo była żywa i pełna napięcia, nagle stała się gwałtowna i gwałtowna, gdy tylko mecz się skończył, a ludzie zaczęli rzucać kamieniami i materiałami wybuchowymi.

Starcia trwały pół godziny, zanim w końcu interweniowała policja.

Chelsea została koronowana na nowych mistrzów Klubowych Mistrzostw Świata po pokonaniu w finale brazylijskich mistrzów Copa Libertadores Palmeiras z wynikiem 2-1.

Romelu Lukaku zaczął grać dla Chelsea w 55. minucie, zanim Palmeiras strzelił gola 1-1 po bramce Raphaela Veigi.

Rzut karny Kaia Havertza w 116. minucie stał się ostatnim golem meczu, zanim zabrzmiał ostatni gwizdek i przypieczętował zwycięstwo Chelsea jako mistrza Klubowych Mistrzostw Świata 2022.