Bale powraca jako Real Madryt w posiadaniu Villarreal

MADRYT: Real Madryt zremisował bezbramkowo z Villarreal w sobotę, pomimo powrotu po długiej nieobecności Garetha Bale'a po kontuzji. Wpadka lidera La Liga da nową nadzieję rywalowi o tytuł, Sewilli, po wygranym 2:0 meczu z Elche w piątek. Real Carlo Ancelottiego przesunął się o cztery punkty nad drugą Sewillą na szczycie, ponieważ chcą odzyskać koronę, którą przegrał z Atletico Madryt w zeszłym sezonie. Real miał problemy w pierwszej połowie, zanim stworzył okazje po przerwie, ale nie mógł znaleźć siatki. W ostatnich trzech meczach strzelili tylko jedną bramkę.

„Przy odrobinie większej dokładności i szczęścia moglibyśmy zdobyć bramkę. Mieliśmy trzy bliskie spotkania z bramkarzem, dwa razy trafiliśmy w poprzeczkę – powiedział Ancelotti. – Martwię się o drużynę, kiedy nie szukamy okazji do zdobycia bramki, szukaliśmy jej. Brakowało nam skuteczności. Losowanie przenosi Villarreal Unai Emery na piąte miejsce, tylko dwa punkty za Barceloną na czwartym i ostatnim miejscu w Lidze Mistrzów. Real Madryt skupi się teraz na wtorkowym pierwszym meczu Ligi Mistrzów w ostatnich 16 meczach w Paris Saint-Germain Bale został niespodziewanie wymieniony w pierwszym składzie od sierpnia w Realu Madryt.

Od kilku miesięcy doznał różnych kontuzji, chociaż grał cztery razy w Walii.

„Miał poważną kontuzję” – powiedział Ancelotti. „Ważne jest to, że dzisiaj miał szansę i pokazał, że jest z nami i że jest zaangażowany”. Bale zagrał dobrze. Mógł strzelić. Był niebezpieczny z przodu. Wszystko, co mu kazałem, zrobił dobrze. Bale wyglądał niebezpiecznie w patchach, a jeden strzał w drugiej połowie przechylił się w poprzeczkę przez bramkarza gospodarzy Geronimo Rulliego, zanim został zastąpiony przez Lukę Jovica na 15 minut przed końcem. Ancelotti powiedział, że tego nie zrobił. zastanawiał się, czy Bale może wystartować przeciwko PSG.

"Nie wiem. Musimy poczekać i zobaczyć, co wydarzy się w ciągu najbliższych kilku godzin, ponieważ możemy odzyskać wszystkich” – powiedział trener. bardziej groźna strona w pierwszej połowie. Alberto Moreno uderzył w słupek i gol gościny Thibaut Courtois skutecznie obronił pierwszego gola Arnautowi Danjumie. trochę niezaangażowany. Zmieniło się to w drugiej połowie. Mieliśmy więcej okazji, aby zagrać bardziej bezpośrednio” – powiedział Ancelotti. „W pierwszej połowie zespół bronił się zbyt głęboko i nie byliśmy agresywni w poszczególnych bitwach. W drugiej połowie było zupełnie inaczej. Widzieliśmy dużo bardziej agresywną drużynę bez piłki. To był klucz.