Bayern przegrał z Bochum, tracąc cztery gole w połowie

Rosja (bbabo.net) - Bayern Monachium poniósł sensacyjną porażkę na wyjeździe z Bochum w meczu 22. kolejki Bundesligi. Prowadzący na koncie lider mistrzostw Niemiec został z niczym - 2:4.

Już w dziewiątej minucie dzięki staraniom Roberta Lewandowskiego goście otworzyli punktację. Ale jeszcze przed przerwą gospodarzom udało się strzelić aż cztery gole, z czego trzy w ciągu sześciu minut (z 38. na 44. miejsce). Wyróżnili się Christopher Antwi-Adjay, Jürgen Lokadia z rzutu karnego, Christian Gamboa i Gerrit Holtman. W drugiej połowie Bayern odpowiedział jeszcze jednym golem Lewandowskiego.

Pomimo porażki Bayern pozostaje liderem Bundesligi z 52 punktami na koncie. Borussia Dortmund (43 punkty) może zmniejszyć stratę z pierwszego miejsca, ale do tego Dortmund nie musi tracić punktów z dala od klubu Union Berlin.