Ovechkin strzelił podwójną bramkę przeciwko Nashville, przerywając serię sześciu meczów na czystą jazdę

Rosja (bbabo.net), - Napastnik "Waszyngtonu" Aleksander Owieczkin pokonał 30 straconych bramek w sezonie, zdobywając dublet w meczu z "Nashville" - 4:1. Przed tym meczem Rosjanin nie potrafił wyróżnić się przez sześć meczów z rzędu.

Na początku sezonu Owieczkin strzelał konsekwentnie i za oceanem zakładano, że Rosjanin szybko awansuje na trzecie miejsce na liście najlepszych strzelców w historii ligi. Jednak ostatnio gra kapitana „Waszyngtonu” oczywiście nie poszła – tylko 4 gole w 10 meczach.

Pierwsze dwie tercje meczu na domowej arenie „drapieżników” nie były zadowolone z dużej liczby bramek. W piątej minucie spotkania Joe Snivly z transferem Dmitrija Orłowa wyprowadził „Waszyngton” do przodu.

Dopiero na początku trzeciej tercji „Nashville” odbił się po bramce Michaela McCarrona. Wkrótce Nick Jensen ponownie poprowadził do przodu drużynę ze stolicy.

A potem nadszedł czas na Owieczkina. Grając w przewadze oddał swój popisowy rzut z kręgu rzutów – 3:1.

A pod koniec spotkania uderzył w pustą sieć, wydając dublet.

Dzięki temu przepaść między Owieczkinem a Czechem Jaromirem Jagrem, który pod względem liczby bramek zajmuje trzecie miejsce w historii NHL, zmniejszyła się do 5 bramek – 761 dla Rosjanina i 766 dla, który niedawno obchodził swoje 50. urodziny.