Sport Wiadomości

Ławka ma wielką noc dla UNM

ALBUQUERQUE, N.M. – Lobos znaleźli swój rytm w czwartkowy wieczór przeciwko University of Denver. To nie była wielka rywalizacja, ponieważ UNM prowadził przez całą grę i wygrał końcową notą 87-67. Przy tak wygodnej przewadze trener Pitino był w stanie poddać się niektórym zawodnikom, którzy zazwyczaj nie grają zbyt wiele minut, a wielu z nich udowodniło, że zasługują na więcej.

45 z 87 łącznych punktów Nowego Meksyku pochodziło z ławki (52%), ale większość z nich pochodziła od juniora czerwonej koszulki KJ Jenkinsa. Pochodzący z Atlanty w stanie Georgia miał najwyższe w karierze 21 punktów, w tym 5-11 strzelając z dystansu trzech punktów, wszystkie zdobyte w drugiej połowie. Lobos w pierwszej połowie wykręcił 0-8 zza łuku, ale to nie przestraszyło Jenkinsa przed oddaniem strzałów. „Trener ufa nam, naprawdę każdemu, jeśli chodzi o strzelanie” – powiedział Jenkins. „Wszyscy mieliśmy dobry wygląd, a niektórzy nie odpadli, ale wielu z tych gości ma odwagę po prostu strzelać, iść tam i wygrywać”. Jenkins poprowadził drużynę w ciągu kilku minut 25:18 i zremisował na najwyższym poziomie za asysty z dwoma.

Innym zawodnikiem, który dobrze wypadł z ławki Lobos, był młodszy napastnik Jay Allen-Tovar. Skończył wieczór z jednym punktem przed double-double z dziewięcioma do końca i dziesięcioma rozdaniami. Allen-Tovar był doskonały z linii rzutów wolnych strzelając 5-5 z pasa charytatywnego. Zremisował również o najwyższe +/- w drużynie z 21.

Inni gracze wnoszący wkład z ławki to Sebastian Forsling i Saquan Singleton z odpowiednio siedmioma i sześcioma punktami. Jeremiah Francis i Birima Seck również zameldowali się w grze. Trener Pitino mówi, że podobało mu się to, co zobaczył u tych gości w czwartek i ma nadzieję, że da im więcej minut do przodu. Lobos wracają do Pit w niedzielę, aby zmierzyć się z UTEP.