Rosyjski freestyler zdobywa brąz w akrobatyce na igrzyskach olimpijskich

Rosyjski narciarz freestyle Ilya Burov zdobył brąz w akrobatyce narciarskiej na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. W głównym finale zdobył 114,93 punktów.

Wygrał Chińczyk Qi Guangpu (129,00), drugie miejsce zajął Ukrainiec Alexander Abramenko (116,50).

Rosyjski freestyler z najlepszym wynikiem dotarł do finału igrzysk olimpijskich w akrobatyce w 2022 r. Rosjanin Stanislav Nikitin nie doszedł do głównego finału, zajmując dziesiąte miejsce.

Burov ma 30 lat, jest brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich 2018 w akrobatyce.

Abramenko przywiózł reprezentacji Ukrainy pierwszy medal na obecnych igrzyskach olimpijskich.

Rosyjscy sportowcy zdobyli już czwarty medal w ciągu jednego dnia. Wcześniej biathloniści byli na drugim miejscu w sztafecie, a narciarze na trzecim miejscu w sprintach drużynowych.

Rosyjska drużyna ma teraz cztery złote, osiem srebrnych i 12 brązowych medali w Pekinie, Rosjanie są na dziewiątym miejscu w klasyfikacji medalowej. Prowadzi Norwegia (13-7-8), za nią Niemcy (10-6-4) i USA (8-7-4). Pod względem ogólnej liczby medali (24) Rosjanie ustępują jedynie Norwegii (28).

Co się dzieje na Igrzyskach Olimpijskich 16 lutego?

Kogo oglądać na Igrzyskach Olimpijskich 16 lutego?