Sport Wiadomości

Lobos podliczają faule techniczne, spadając do fizycznych górników UTEP

NOWY MEKSYK – Górnicy UTEP weszli do The Pit Sunday i odeszli z wygraną 77-69 nad gospodarzem Lobos. To była druga porażka Lobos u siebie w trzech meczach.

„Byłem dzisiaj bardzo rozczarowany” – powiedział główny trener Lobos Richard Pitino. „Jesteśmy dalej niż może nam się wydaje, że jesteśmy. Zbudowanie twardości i dyscypliny, których wyraźnie nie mamy w obliczu przeciwności, zajmie trochę czasu”.

The Miners grali fizycznie w koszykówkę, z którą Lobos nie byli w stanie dorównać. W rzeczywistości wyglądało na to, że młody Lobos zaczął się trochę rozkręcać podczas gry, kłócąc się z sędziami, które doprowadziłyby do trzech fauli technicznych. Lobos miał w sumie cztery karty z jednym faulem technicznym na flopie.

„Myślę, że musimy dorosnąć” – powiedział Pitino. „Jak już powiedziałem, nigdy nie widziałem trzech techników. Nigdy tego nie widziałem. Obejrzałem wiele meczów. Jakakolwiek gra w college'u lub jeśli jest bójka lub coś takiego, może, ale trzy różne przypadki narzekania na sędziego, sędziów, którzy są ostatnimi czterema sędziami. Są to zrealizowane ref. Zostanie to zaadresowane”.

Wraz z narzekaniem, Lobos rozpoczęli drugą połowę na zimno po przełamaniu 33-30. Lobos było 0-10, dopóki KJ Jenkins nie trafił za trzy punkty, aby dać Lobosowi pierwszego gola z gry w połowie około 11:37 w drugiej połowie. Lobosowi nie pomogło również to, że UTEP przeszedł w biegu 16-1. Górnicy poprowadzili w punktacji Souley Boum, który zakończył mecz z 26 punktami. Keonte Kennedy miał 22 punkty dla górników. Lobos zdobyli w drużynie 16 punktów od Javonte Johnsona i 9 zbiórek. Johnson zremisował w swojej karierze najlepszy pod względem punktacji. Jego drapieżna gra pomogła Lobosowi zmniejszyć deficyt, który wyniósł aż 18 punktów do 8 w drugiej połowie. Gethro Muscadin miał 14 punktów i 6 zbiórek, podczas gdy Saquan Singleton zdobył 11 punktów z 9 zbiórkami. KJ Jenkins, który również brał udział w późnym rajdzie Lobos, miał 11 punktów. Lobos spadł do 6-5 ze stratą, podczas gdy górnicy poprawili się do 5-4.

Następny mecz Lobos odbędzie się 19 grudnia, kiedy będą gospodarzem SMU.