Podwójne Mbappe daje PSG zwycięstwo nad Monako

Paris St Germain kontynuowało swój marsz w kierunku tytułu Ligue 1, kiedy podwójne zwycięstwo Kylian Mbappe zapewniło im kliniczne zwycięstwo 2:0 u siebie z Monako w niedzielę.

Mbappe trafił do siatki z rzutem karnym i precyzyjnym uderzeniem w pierwszej połowie, co dało liderom ligi 45 punktów w 18 meczach, 13 przed wicemistrzem Olympique Marsylia, który ma jeden mecz w ręku.

Monako, które w poprzednich dwóch meczach strzeliło trzy gole w każdym ze swoich zwycięstw, zajmuje ósme miejsce z 26 punktami.

Są jedną z sześciu drużyn na sześć punktów walczących o drugie miejsce, a Stade Rennais jest na trzecim miejscu z 31 punktami po przegranej u siebie 2:1 z czwartą Niceą.

„Może to nie było genialne, ale zabiliśmy go w pierwszej połowie”, powiedział Mbappe, który strzelił dziewiątego i dziesiątego gola w 10 występach przeciwko swojemu byłemu klubowi.

„Nie mogę być sentymentalny. Uwielbiam grać w piłkę nożną i strzelać gole.

Na Parc des Princes Monako zaczęło dobrze, a Sofiane Diop zbliżył się, gdy jego próba uderzyła w bramkarza Gianluigiego Donnarummę w drugiej minucie.

PSG wykorzystało jednak tylko 12 minut, ponieważ Mbappe wykorzystał rzut karny po tym, jak Angel Di Maria został obalony przez Djibrila Sidibe.

PSG ponownie polegało na Mbappe, aby podwoić wynik pod koniec ostrego kontrataku, z francuskim napastnikiem, który wystrzelił piłkę w daleki róg po tym, jak Di Maria ustawił go na swój dziewiąty ligowy gol w tym sezonie.

Boczny obrońca PSG Juan Bernat doznał kontuzji uda i został zastąpiony w 51. minucie przez Thilo Kehrera.

Lionel Messi miał okazję zakończyć grę w 71. minucie, ale dośrodkowany strzał Argentyńczyka był po prostu szeroki.

Dziesięć minut przed czasem znów miał szansę, ale jego żeton był również chybiony w stosunkowo rozczarowującym występie byłego gracza Barcelony.

Monako miało kilka szans na zmniejszenie zaległości, ale PSG pozostało opanowane, aby zdobyć pierwsze zwycięstwo w trzech meczach Ligue 1 po dwóch remisach. — Reuters