Szef RKP nazwał igrzyska olimpijskie udane rosyjskich sportowców

Rosyjska drużyna z powodzeniem wystąpiła na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Opinię tę wyraził przewodniczący Match TV Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (RKP) Stanislav Pozdnyakov.

„To udany występ naszych chłopaków, w przededniu igrzysk zakładaliśmy, że możemy walczyć o 30 medali. Jedyne, czego bym chciał, to żeby kilka srebrnych medali na następnych Igrzyskach stało się złotymi. Łącznie z tym meczem (finał hokeja - RBC)” – powiedział Pozdnyakov.

Zapytany, z czego zapamiętano tę olimpiadę, Pozdnyakov odpowiedział: „Dużo pracy związanej z koronawirusem. Zarówno Tokio, jak i Pekin zostaną dla mnie zapamiętane wyłącznie przez rzeczy związane z pandemią”.

Rosyjska reprezentacja hokejowa przegrała z Finami wynikiem 1:2 w finale turnieju olimpijskiego.

Szef RKP pochwalił porażkę reprezentacji Rosji w hokeju na lodzie w finale Olimpiady Olimpijskiej 2022 W sumie rosyjscy sportowcy zdobyli w Pekinie 32 nagrody, zajmując dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Drużyna ma na swoim koncie sześć złotych, 12 srebrnych i 14 brązowych medali.

Rankingi medalowe zdobyli Norwegowie, którzy zdobyli 16 złotych, 8 srebrnych i 13 brązowych medali. Drugie miejsce zajęła drużyna niemiecka (12-10-5), trzecie - chińska (9-4-2).

Rosyjscy sportowcy rywalizowali na Igrzyskach pod flagą Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego ze względu na sankcje WADA. Zamiast hymnu narodowego podczas ceremonii wręczenia nagród wykorzystano fragment I Koncertu fortepianowego Piotra Czajkowskiego.