Gracz Manchesteru United uderzył w głowę obcym przedmiotem w meczu z Leeds

Jak donosi Daily Mail, niezidentyfikowany mężczyzna rzucił obcym przedmiotem w głowę piłkarza Manchesteru United Anthony'ego Elangiego podczas świętowania gola przeciwko Leeds United w meczu 26. kolejki Premier League.

Spotkanie Leeds-MJ odbyło się w niedzielę w Leeds przy Elland Road i zakończyło się wynikiem 4:2 na korzyść gości. Dla zwycięzców bramki strzelili Harry Maguire (34. minuta), Bruno Fernandes (45), Fred (70) i ​​sam Elanga (89). Rodrigo (53) i Rafinha (54) strzelili dla Leeds.

Do incydentu doszło w drugiej połowie po stanie 3:2 na korzyść gości. Piłkarze Manchesteru United świętowali bramkę na trybunie kibiców w Leeds, kiedy to kibice gospodarzy rzucili na boisko obcy przedmiot, który trafił Elangę w głowę.

Piłkarz poradził sobie bez poważnych kontuzji i kilka minut po incydencie zdołał kontynuować mecz, a następnie trafił w bramę gospodarzy.

Leeds i Manchester United są dla siebie głównymi rywalami, mecze między drużynami nazywane są „konfrontacją róż” na podstawie średniowiecznej wojny Szkarłatnej i Białej Róży między dynastiami Lancaster i York o angielski tron. Manchester leży w Lancashire, a Leeds w Yorkshire.

Manchester United zdobył po zwycięstwie 46 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli angielskiej Premier League. Leeds zajmuje 15. miejsce z 23 punktami.

Manchester United rozegra swój kolejny mecz 23 lutego na wyjeździe z Atlético Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Firma bukmacherska Fonbet przyjmuje zakłady na zwycięstwo Manchesteru United w meczu z Atlético ze współczynnikiem 3,15, na zwycięstwo Atlético – 2,40, na remis – 3,15.