100. gol Sterlinga utrzymał Manchester City w czołówce, gdy Liverpool i Chelsea wygrywają

Manchester City pozostaje na szczycie Premier League, mimo ciężkiej pracy 10-osobowych Wilków w sobotę w porze lunchu.

Podopieczni Pepa Guardioli oddali ponad 20 strzałów przeciwko rywalom, którzy zostali zmniejszeni do 10 osób po przerwie, kiedy Raul Jimenez został wyrzucony z boiska po pokazaniu dwóch żółtych kartek w niecałą minutę. Jednak jedyny gol w meczu padł w połowie drugiej połowy, kiedy Raheem Sterling strzelił z rzutu karnego po piłce ręcznej pomocnika Wolves Joao Moutinho.

Był to setny gol w Premier League w karierze Sterlinga i wystarczył, by wywrzeć presję na Liverpool i Chelsea, które obaj wystartowali później, chociaż obaj wygrali swoje mecze.

Rzut karny Mohameda Salaha w 67. minucie wystarczył, by zepsuć powrót Stevena Gerrarda na Anfield jako trener Aston Villi i dać Liverpoolowi zwycięstwo 1:0, które zapewni im drugie miejsce.

Salah strzelił gola po tym, jak został sfaulowany przez obrońcę Villi Tyrone'a Mingsa, ale Gerrard nie może narzekać zbytnio na porażkę, ponieważ jego drużyna nie oddała celnego strzału przez cały mecz.

Chelsea rozegrała trzy rzuty karne w dramatycznym wygranym 3:2 meczu u siebie z Leeds United, któremu odmówiono punktu w doliczonym czasie gry, gdy sędzia uznał, że Mateusz Kilch sfaulował Antonio Rudigera, pozwalając Jorginho strzelić zwycięskiego gola z rzutu karnego.

Raphina dała Leeds prowadzenie z rzutu karnego, ale Mason Mount zremisował Chelsea z trzecim poziomem przed przerwą.

Raphiha został następnie ukarany za faul na Rudiger w 58. minucie, aby pozwolić Jorginho na wysunięcie Chelsea na prowadzenie, ale Joe Gelhardt musiał pomyśleć, że zdobył punkt, gdy wyrównał Leeds wkrótce po wejściu na boisko w 83. minucie

75. minuta kary Cristiano Ronaldo po tym, jak został sfaulowany, dała Ralfowi Rangnickowi kolejne zwycięstwo jako trener Manchesteru United, gdy jego drużyna prześlizgnęła się obok Norwich City 1:0.

Norwich miał szanse na zdobycie punktu, ale bramkarz Manchesteru United, David de Gea, popisał się dobrymi interwencjami, dwukrotnie blokując Ozana Kabaka i gola Teemu Pukki dla gospodarzy.

W międzyczasie Arsenal zapewnił sobie komfortowe zwycięstwo 3:0 u siebie z Southampton, po golach w pierwszej połowie strzelonych przez Alexandra Lacazette'a i Martina Odegaarda oraz strzelonym głową w drugiej połowie przez środkowego obrońcę Gabriela.