Zniszcz Leeds 6-0, Liverpool w cieniu Manchester CityNapoli vs Barcelona: równie silna szansa Neymar mówi, że zrobił wszystko, aby wrócić do Barcelony

Liverpool, - Mohamed Salah i Sadio Mane strzelili po dwa gole, gdy Liverpool zmiażdżył Leeds United 6:0 w meczu Premier League na Anfield w czwartek (24.2.2022) wczesnym rankiem. To zwycięstwo zmniejszyło dystans między liderami Liverpoolu i Premier League Manchesterem City do trzech punktów.

Liverpool objął prowadzenie w 15. minucie dzięki karze Salaha, a potem byli nie do zniesienia.

Rzadki gol Joela Matipa spowodował prowadzenie 2:0 tuż po pół godzinie, po czym kolejny rzut karny Salaha automatycznie dał the Reds przewagę przed przerwą.

Salah ponownie odegrał kluczową rolę w ruchu, w którym Mane strzelił czwartego gola the Reds 10 minut przed czasem. Napastnik Senegalu w 90. minucie dodał swojego drugiego.

Virgil van Dijk strzelił szóstego gola Liverpoolu w doliczonym czasie gry, aby zakończyć idealny wieczór dla podopiecznych Kloppa i dalej zagrozić City.

Liverpool zebrał 60 punktów z 26 meczów lub trzy punkty od panujących mistrzów.

Leeds spadło dalej w strefę spadkową, pozostając 15. i tylko trzy punkty od ostatniej trójki.