Manchester United uratowany przed porażką w meczu Ligi Mistrzów z Atlético

Rosja (bbabo.net) - "Manchester United" zremisował na wyjeździe z "Atletico" w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów - 1:1.

Mimo bogatego doświadczenia z gry w europejskich rozgrywkach, drogi tych drużyn w Lidze Mistrzów wcześniej się nie przecinały. Tym ciekawiej jest oglądać ich konfrontację, zwłaszczasach, gdy oba kluby przeżywają trudne chwile.

Jak zdarzyło się więcej niż raz w tym sezonie, Atlético straciło prowadzenie. Po otwarciu punktacji już w siódmej minucie dzięki wysiłkom Joao Felixa „pokrowce na materac” zwolniły. Nie można przy tym powiedzieć, że goście pokazali jakiś transcendentalny poziom, ale i tak osiągnęli swój cel: już w samej końcówce 19-letni Anthony Elanga strzelił bramkę z transferu Bruno Fernandesa. W efekcie - 1:1, a teraz wszystko rozstrzygnie się w rewanżowym meczu na Old Trafford 15 marca.

W drugiej parze dnia Ajax rywalizował w Lizbonie z Benfiką. Przed przerwą drużyny strzeliły trzy gole dla dwóch – dwie dla zespołu z Amsterdamu, jedną dla gospodarzy. Ustępujący na dłuższą metę Portugalczyk wciąż zremisował - 2:2.