Liga Mistrzów: Anthony Elanga jest zbawcą Manchesteru United

Madryt, - Anthony Elanga zapewnił, że Manchester United zdobył gola na wyjeździe, a także uratował przed porażką, gdy pojechał do Atletico Madryt w pierwszym meczu Ligi Mistrzów w ostatnim 16 meczu na Wanda Metropolitano, czwartek (24.2.2022) wczesnym rankiem WIB.

Gospodarze objęli prowadzenie po gole Joao Felixa w 7. minucie, jednak wszedł na boisko z ławki rezerwowy Elanga, który w ostatnich 10 minutach uratował MU dzięki wyrównaniu.

Atletico dominowało w pierwszej połowie. W rezultacie podopieczni Diego Simeone byli w stanie objąć szybkie prowadzenie, gdy mecz trwał zaledwie siedem minut, dzięki dośrodkowaniu Felixa w dośrodkowaniu Renana Lodiego.

Solidna obrona Atlético utrudniała Cristiano Ronaldo i jego przyjaciołom penetrację. Atletico było bliskie podwojenia prowadzenia, gdy tuż przed przerwą głową Sime Vrsaljko uderzył w poprzeczkę po dośrodkowaniu Lodiego przez Bruno Fernandesa z United.

Pierwsza połowa zakończyła się przewagą Atletico 1:0.

Wchodząc do drugiej połowy trener MU Ralf Rangnick dokonał kilku zmian. Nemanja Matic, Aaron Wan-Bissaka, Alex Telles i Anthony Elanga weszli jako rezerwowi.

Decyzja była słodka, ponieważ Anthony Elanga zdołał strzelić odpowiedź w 80. minucie za pomocą przynęty Bruno Fernandesa. Tablica wyników zmieniła się 1-1.

Atletico próbowało znaleźć drugiego gola, wprowadzając w 75. minucie Antoinne Griezmann i Thomas Lemar. Jednak gospodarzom nie udało się zdobyć kluczowego drugiego gola i to United strzeliło gola w końcówce przez Elangę.

Griezmann uderzył w poprzeczkę United z oszałamiającym wysiłkiem w curlingu cztery minuty przed normalnym czasem.

Ten remis daje szanse obu drużynom na zakwalifikowanie się do remisu. Rewanż zostanie rozegrany na Old Trafford 15 marca.