Premier League: Trzy gole w pierwszych półgodzinnych meczach łatwe zwycięstwo Tottenhamu Hotspur nad Leeds

Tottenham Hotspur strzelił trzy gole w pierwszym półgodzinie, wygrywając 4:0 z Leeds United, aby wzmocnić swoje nadzieje w pierwszej czwórce i awansować na siódme miejsce w Premier League w sobotę.

Goście poszli do przodu w 10. minucie, gdy Ryan Sessegnon dośrodkował do swojego kolegi skrzydłowego Matta Doherty'ego, który strzelił swojego pierwszego gola dla klubu.

Pięć minut później Dejan Kulusevski wyrwał się z wąskiego miejsca przy prawym narożniku, wymienił podania z Dohertym i potężnie strzelił drugiego gola w trzech meczach na bliskim słupku.

Leeds prawie uderzył prosto w tył, gdy Robin Koch trafił w słupek, ale zamiast tego było 3-0 w 27. minucie, gdy Pierre-Emile Hojbjerg przebił piłkę nad górą i pomimo ciasnego kąta Harry Kane trafił z woleja w daleki róg.

Spurs dodało ostatni rozkwit w 85. minucie, gdy Kane przebił wspaniałą piłkę z dalekiego dystansu do Son Heung-min, który strzelił obok Illana Mesliera.

Kane i Son pomagali sobie nawzajem, zdobywając 37 bramek w Premier League, wyprzedzając duet Chelsea Didier Drogba i Franka Lamparda i ustanawiając rekord Premier League. Spurs awansują do 42 punktów, cztery punkty za czwartym Manchesterem United po jednym meczu w ręce.

Leeds pozostaje 15. po czwartej porażce z rzędu, trzy punkty nad strefą spadkową.