Reprezentacja Rosji wygrała trzeci mecz z rzędu na Channel One Cup

Reprezentacja Rosji w hokeju na lodzie pokonała Czechy w meczu domowej fazy Eurotouru - Pucharu Kanału Jeden, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu.

Spotkanie odbyło się w sobotę w Moskwie i zakończyło się wynikiem 5:2 (3:1, 2:0, 0:1).

W ramach reprezentacji Rosji gole strzelili Arsenij Gritsiuk (w 1. minucie), Daniil Vovchenko (8), Michaił Grigorenko (15, 38) i Artem Anisimov (40). Czesi zdobyli Jana Kovara (19) i Milana Gulasa (48).

Po pierwszej tercji bramkarza zastąpiła reprezentacja Czech - zamiast Romana Villi, który stracił trzy bramki, na lodzie pojawił się Shimon Grubets.

Tretyak docenił grę reprezentacji Rosji pod wodzą Żamnowa Hokej

W pierwszym meczu turnieju reprezentacja Rosji 15 grudnia pokonała Kanadyjczyków z wynikiem 4:3, a następnego dnia – Szwedów z wynikiem 1:0.

W kolejnym meczu w niedzielę Rosjanie zagrają z Finami, a Czesi ze Szwedami.

W kolejnym meczu tego dnia reprezentacja Finlandii pokonała Kanadyjczyków 4:1.