Murray dołącza do klubu ATP 700 po zwycięstwie Indian Wells, Raducanu awansuje

INDIAN WELLS: Były numer jeden na świecie, Andy Murray, odniósł przełomowe zwycięstwo, a mistrzyni US Open, Emma Raducanu, zwycięsko wróciła po kontuzji, rzucając w piątek dwa uderzenia dla Wielkiej Brytanii na turnieju tenisowym Indian Wells WTA i ATP Masters na twardym korcie. Murray, trzykrotny mistrz Wielkiego Szlema, który obecnie zajmuje 88. miejsce na świecie i gra na zaproszenie z dziką kartą, poprawił się po ponurym pierwszym secie, by pokonać japońskiego kwalifikatora Taro Daniela 1-6, 6-2, 6-4 w pierwszej rundzie. Raducanu, rozstawiona na 11 miejscu, awansowała do trzeciej rundy kobiet po zwycięstwie 6-1, 3-6, 6-1 nad Francuzką Caroline Garcia. Murray odniósł 700. zwycięstwo w meczu ATP w swojej karierze. „Osiągnięcie tej liczby to naprawdę, naprawdę dobre osiągnięcie”, powiedział Murray, który jest jednym z zaledwie czterech aktywnych graczy, którzy osiągnęli kamień milowy po Rogerze Federerze, Rafaelu Nadalu i Novaku Djokovicu. „Dotarcie tam nie było łatwe” – dodał, zauważając, że osiągnął 600 zwycięstw w meczach w 2016 roku, zanim jego wskaźnik zwycięstw został w dużej mierze spowolniony przez kontuzję. Na początku nie wyglądało to na przełomowy dzień dla Murraya, który upuścił pierwszego seta w zaledwie 28 minut. Nie mogąc zamienić dwóch wczesnych punktów przełamania, Murray w końcu został złamany w miłości cztery razy, zanim spadł w trzecim secie, aby przypieczętować zwycięstwo.

To była kolejna odrobina zemsty na 106. miejscu Japończyka, który zaskoczył Murraya w drugiej rundzie Australian Open, zanim Murray odwrócił stoliki w pierwszej rundzie w Doha. Raducanu dobrze wystartowała w meczu, którego nie spodziewała się zagrać, kiedy kontuzja biodra zmusiła ją do opuszczenia meczu w Guadalajarze dwa tygodnie temu. Raducanu, której przeszkodziły pęcherze podczas Australian Open i grała dopiero swój piąty mecz w 2022 roku. Wystartowała gładko, otwierając prowadzenie 3-0 na drodze do zdobycia pierwszego seta w 26 minut i przełamania Garcii w pierwszej grze drugiej. Ale były numer cztery na świecie, Garcia, cofnął się, wygrywając pięć meczów z rzędu, aby zdobyć seta, zanim Raducanu przegrupował się, by przejść przez trzecią pozycję.

Riske nagrodzony: Brytyjska kwalifikatorka Harriet Dart również awansowała, z imponującym powrotem 2-6, 6-3, 6-3 nad rozstawioną na 12 miejscu Ukrainką Eliną Svitoliną — jej pierwsze zwycięstwo nad zawodniczką z pierwszej dwudziestki. W innych zawodach kobiet trzecio rozstawiona Iga Świątek z Polski i była numer jeden na świecie Simona Halep walczyły o trzysetowe zwycięstwa o awans do trzeciej rundy. Świątek przegrał pierwszego seta z Ukrainką Anheliną Kalininą, ale przegrał tylko jeden mecz w kolejnych dwóch setach, by triumfować 5-7, 6-0, 6-1. Halep, który podniósł trofeum Indian Wells w 2015 roku, pokonał Ekaterinę Alexandrovą 6-2, 4-6, 6-2. Halep następnie zmierzy się z szesnastokrajową nastolatką z USA Coco Gauff, która wygrała 6-1, 7-6 (7/4) z rodakiem Claire Liu. Amerykanka Alison Riske zaszokowała ósmego rozstawionego Garbine Muguruza z Hiszpanii 0-6, 6-3, 6-1, wygrywając 12 z ostatnich 13 meczów.

Riske powiedziała, że ​​była „zawstydzona”, gdy po mniej niż pół godzinie przegrała 6-0, 3-0.