Sport Wiadomości

Algieria zdobyła Puchar Narodów Arabskich w Katarze

Algieria wygrała Puchar Narodów Arabskich w Katarze przed Mistrzostwami Świata w 2022 roku.

W finałowym meczu na stadionie Al-Bayt Algierczycy pokonali w dogrywce Tunezję z wynikiem 2:0. Bramki strzelili Amir Sayud (99. minuta) i Yasin Braimi (120 + 5).

Trzecie miejsce zajęli gospodarze turnieju, którzy w rzutach karnych byli silniejsi od Egipcjan (5:4, czas główny i dogrywka zakończył się wynikiem 0:0).

Putin omówił przygotowania do Mistrzostw Świata 22 w piłce nożnej z emirem Kataru Football

Puchar Narodów Arabskich odbył się na sześciu stadionach mundialu w 2022 roku. W turnieju wzięło udział 16 drużyn.

Po raz pierwszy w zawodach zastosowano półautomatyczną technologię wykrywania spalonych w trybie testowym.