Japonia wygrywa dwa tytuły mistrza świata w badmintonieLeo Lucki przynosi do domu tytuł mistrza w szachach szybkich Porażka Tai Tzu Ying, Akane Yamaguchi zostaje mistrzem świata

Huelva, – Dwóm z trzech reprezentantów Japonii w rundzie finałowej udało się zostać mistrzami świata w badmintona po pokonaniu rywalek w finałowej rundzie mistrzostw świata w Huelvie w Hiszpanii, w niedzielę (19.12.2021).

Oba tytuły zdobyła Akane Yamaguchi w singlu kobiet iw deblu mężczyzn, Takuro Hoki/Yugo Kobayashi. W międzyczasie przegrała druga reprezentantka, Yuta Watanabe/Arisa Higashino.

W pierwszym meczu Yuta/Arisa musiała uznać twardość tajlandzkiej pary Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai 13-21, 14-21 z czasem trwania 46 minut.

Następnie w drugiej partii Akane Yamaguchi udało się zostać mistrzem po pokonaniu oporu Tai Tzu Ying 21-14, 21-11 w czasie 39 minut.

Takuro Hoki/Yugo Kobayashi zdobył drugi tytuł mistrza Japonii. Udało im się pokonać chińską parę He Ji Ting/Tan Qiang 21-12, 21-18.

Chiny zdobyły tylko jeden tytuł w deblu kobiet, Chen Qing Chen/Jia Yi Fan, która pokonała Lee Sohee/Shin Seungchan 21-16, 21-17.

Następnie Singapur zdobył tytuł po tym, jak męskie single Loh Kean Yew pokonały Kidambi Srikanth 21-15, 22-20.