Piłkarz drużyny Astany zakończył mecz z nieoczekiwanym wynikiem i przeszedł do historii

Reprezentacja Armenii w piłce nożnej, którą reprezentuje reprezentant „Astany” Kamo Hovhannisyan, poniosła największą porażkę w swojej historii, donosi korespondent bbabo.net.

Ormianie przegrali z Norwegią w Oslo wynikiem 0:9. Dla zwycięzców hat-tricka strzelili Joshua King (28. minuta/kara, 33., 59.), Erling Haaland (24., 45.+1.) i Alexander Serloth (86., 90.) zdobyli podwójną bramkę. +1. a także Christian Torstved (30.) i Mats Deli (80.).

W tym samym czasie Armenia grała w mniejszości od 17. minuty z powodu usunięcia Armena Hovhannisyana. A Kamo Hovhannisyan wszedł na boisko w 21. minucie, zastępując Erika Vardanyan.

Poprzedni anty-rekord Armenii pochodzi z 2019 roku, kiedy to została pokonana przez Włochy z wynikiem 1:9.