Sport Wiadomości

Pływak Kolesnikov zdobył drugie złoto mistrzostw świata dnia

Rosja (bbabo.net) - Czwarty dzień Mistrzostw Świata w pływaniu na krótkim torze w Abu Zabi okazał się bardzo udany dla Rosjanina Klimenta Kolesnikowa, który zdobył dwa złote medale w biegach indywidualnych. / b Kolesnikow rozpoczął od zwycięstwa w pływaniu złożonym na 100 metrów, a następnie wygrał na 50 m stylem grzbietowym, kończąc z wynikiem 22,66 sekundy. Srebrnymi medalistami byli Niemiec Christian Diner i Włoch Lorenzo Mora, którzy pokazali się w tym samym czasie - 22.90. Kolejny reprezentant Rosji Paweł Samusenko po raz kolejny na tym turnieju zajął czwarte miejsce w ofensywie (22,93).

Reprezentacja Rosji zdobyła również drugie srebro tego dnia w sztafecie. Vladislav Grinev, Alexander Schegolev, Michaił Vekovishchev i Ivan Girev zajęli drugie miejsce w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym (6,49,12 s), za Amerykanami (6,47,00), ale przed Brazylijczykami (6,49,60).