Algieria pokonała Tunezję i wygrała FIFA Arab Cup 2021

Dwa gole w dogrywce dają Algierii tytuł; gospodarze Katar pokonał Egipt w playoffach o trzecie miejsce.

Algieria strzeliła dwa gole w dogrywce, pokonując sąsiednią Tunezję 2:0 i wygrywając Puchar Arabów FIFA 2021.

Amir Sayoud strzelił gola w dziewiątej minucie dogrywki, podczas gdy Yacine Brahimi strzelił gola ostatnim rzutem meczu na stadionie Al-Bayt w mieście Al Khor, aby w sobotę doprowadzić Algierię do tytułu.

Algieria dodała koronę arabską do tytułu Pucharu Narodów Afryki zdobytego w 2019 roku i będzie bronić w Kamerunie w przyszłym miesiącu.

31-letni Sayoud zadebiutował na arenie międzynarodowej w meczu otwarcia turnieju Algierii, ale nie zagrał ponownie, dopóki nie pojawił się tuż po godzinie gry w finale.

Jego piorunujący strzał w 99. minucie zmienił Sayouda w natychmiastowego bohatera narodowego.

Brahimi strzelił bramkę w ucieczce ostatnim rzutem meczu, gdy Tunezja popchnęła wszystkich do rzutu rożnego z ostatnim oddechem, a Brahimi uciekł bez kontroli po tym, jak piłka została wybita przez obrońców Algierii.

Korespondentka sportowa p, Joanna Gąsiorowska, przemawiając ze stadionu Al-Bayt, powiedziała, że ​​było to „niesamowite zakończenie” przez algierską stronę, która była „młoda i niewystarczająco silna”.

„Nie mają swoich europejskich gwiazd w drużynie i zarejestrowali się w turnieju jako Algieria A” – powiedziała. „Poradzili sobie tak dobrze, aby dotrzeć tak daleko [do finału], a teraz wygrali turniej. To po prostu niesamowite.”

Wcześniej gospodarze Katar pokonali Egipt 5-4 w rzutach karnych w meczu o trzecie miejsce.

Gorący mecz w sobotę wydawał się zmierzać w dowolnym kierunku, ponieważ obie drużyny zdołały utrzymać piłkę w niemal równym stopniu, a Egipt nieznacznie przejął przewagę w ostatnich minutach.

Ale mecz na stadionie Doha 974 zakończył się dogrywką po tym, jak kilka prób celnych Egiptu zostało zatrzymanych.

Bez bramek w dogrywce bramkarz Kataru Meshaal Barsham stanął na wysokości zadania, blokując rzut karny i pomagając swojej drużynie zdobyć brązowy medal.

Mistrzostwa Świata 2022 odbędą się w Katarze od 21 listopada do 18 grudnia.

Stadion Al-Bayt, wzorowany na namiotach używanych na pustyniach Kataru, będzie miejscem meczu otwarcia nadchodzącego turnieju.