Saudyjski szermierz Mashael Al-Khayal dołącza do brytyjskiego klubu

Mashael Al-Khayal zdobyła złoty medal w Interkontynentalnym Pucharze Szpady w Wirtualnym Szermierce, podążając śladami swojej siostry Modawi

Al-Khayal aspiruje do reprezentowania Królestwa na igrzyskach olimpijskich

RIYADH: Saudyjska mistrzyni szermierki, Mashael Al-Khayal, lat 15, dołączyła do brytyjskiego klubu w Londynie, aby poprawić swoje umiejętności i zdobyć więcej zwycięstw dla Królestwa.

W zeszłym roku zdobyła złoty medal w Interkontynentalnym Pucharze Szpada Wirtualnej Szermierki, podążając śladami swojej siostry Modawi, która wcześniej zdobyła złoto w tych samych zawodach.

Siedmiodniowy Intercontinental Epee Cup Virtual Fencing został zorganizowany przez Panamerican Fencing Confederation, w którym wzięło udział 150 zawodników z różnych części świata.

Al-Khayal ma teraz nadzieję, że będzie mogła reprezentować Królestwo na igrzyskach olimpijskich.

Al-Khayal powiedziała, że ​​zależy jej na przestrzeganiu dyscypliny i treningu klubu. Dodała, że ​​kocha ten sport i ma nadzieję, że pewnego dnia będzie mogła zostać profesjonalną zawodniczką i reprezentować Arabię ​​Saudyjską w bardziej międzynarodowych rozgrywkach, gdy będzie starsza.

„Zacząłem szermierkę latem 2018 roku, kiedy miałem 12 lat i brałem udział w wielu zawodach, zarówno w kraju, jak i za granicą, z których ostatnim był Interkontynentalny Puchar Szpada w Szermierce Wirtualnej” – zauważył Al-Khayal.

Jej matka, Tahani, opisała swoje liczne sukcesy: „Mashael zdobyła srebrny medal w Otwartych Mistrzostwach Królestwa w Szermierce, złoty medal w Interkontynentalnym Pucharze Szpadowym Wirtualnego Szermierki, brązowy medal dla drużyn na 6. Igrzyskach Kobiet GCC w Kuwejcie oraz srebrny medal dla drużyn w Arabskim Turnieju Sportowym Kobiet w Sharjah, a także kilka innych.”