Sport Wiadomości

Indie pokonują Pakistan w siedmiobramkowym thrillerze i zdobywają brązowy medal

LAHORE: Indie pokonały porywający Pakistan 4-3, thriller z siedmioma bramkami, w środę, by zdobyć brązowy medal w meczu o trzecie miejsce w Asian Champions Trophy 2021 w Dhace w Bangladeszu. Harmanpreet Singh, Sumit, Varun Kumar i Akashdeep Singh strzelili bramki dla Indii, podczas gdy Mohammad Arfraz, Abdul Rana i Mohammad Nadeem strzelili gole dla Pakistanu. Indie rozpoczęły świetny atak, zdobywając cztery rzuty rożne jeden po drugim w ciągu minuty po rozpoczęciu gry, a przeciągający się Harmanpreet w końcu zdołał nawrócić się na ostatnią próbę wyprowadzenia obrońców tytułu na prowadzenie w pierwszej kwarcie. Ale Pakistan szybko odpowiedział, gdy Arfraz wykorzystał defensywną porażkę Indii w 11. minucie, aby anulować ósmy gol Harmanpreeta w turnieju. I objęli szokujące prowadzenie w trzeciej kwarcie, kiedy Abdul wykorzystał proste wbicie, aby pomóc swojemu zespołowi przeskoczyć w 33. minucie.

Ale 12 minut później Indie wyrównały dzięki Sumitowi, który wykorzystał chaos pod bramką Pakistanu i wbił piłkę do siatki. Varun następnie wykorzystał karny rzut rożny w 53. minucie, aby przywrócić prowadzenie Indiom, po czym Akashdeep podwoił go w 57. minucie. Ale Pakistan natychmiast odpowiedział, gdy Nadeem zdobył trzecią bramkę, ale zabrakło mu czasu, aby dodać coś do swojego wyniku i poniósł drugą z rzędu porażkę z Indiami. Kapitan Indii, Manpreet Singh, został uznany za zawodnika meczu za świetny występ na środku pola, mimo że nie mógł zdobyć bramki dla swojej drużyny.

To był drugi raz, kiedy Indie zmierzyły się z Pakistanem w tej edycji turnieju, po etapie round-robin, w którym obrońcy tytułu wygrali 3:1. Indie w rzeczywistości zakończyły fazę grupową na szczycie tabeli z 3 zwycięstwami w 4 meczach. Ale w półfinale nie zagrali z Japonią i przegrali 3-5. Pakistan, który zwyciężył wraz z Indiami 2018, przegrał półfinał 5-6 z Koreą Południową. Kampania w Dhace otworzyła oczy dla Indii, które mają teraz pojęcie o swojej sile na ławce. Zespół Grahama Reida będzie starał się popracować nad swoimi niedociągnięciami przed ważnym rokiem, w którym będą walczyć o złoty medal Igrzysk Azjatyckich.